35 EMLAK

NEDEN İYİ BİR GAYRİMENKUL DANIŞMANINIZ OLMASIN?
Gayrimenkul alım veya satımı herkesin hayatında en az bir kere başına gelir. Gayrimenkul alır, satar ya da kiralarken yalnız karar vermek istemeyiz. Hayatın her döneminde yaşanabilen keşkeleri ve pişmanlıkları yaşamamak için ailemizden, arkadaşlarımızdan yardım alır, komşularımıza sorar, çevremize danışırız. Öncelikle yaşayacağımız kişilerle birlikte ihtiyaçların belirlenip ona göre eylem planı yapmamız bizi sonuca daha çabuk ulaştırır. Herkesin yaşam tarzının, zevk ve beklentilerinin farklı olduğu unutulmamalıdır. Çevremizdeki arkadaşlarımız, dostlarımız ve özellikle de büyüklerimiz bizim için çok önemlidir. Fakat zaman zaman bu kişilerin olaya müdahaleleriyle iş daha karmaşık bir hale gelir.

mavisehir-dergisi-35emlak4

Almaya karar verdiğiniz mülke ilgili aile büyüklerinin, “Burası uzak, gelemem. Odalar küçük, binanın dış renkleri soluk”gibi sayamayacağımız bahanelerle karşılaşabilirsiniz. Satmaya kalktığınızdaysa defans daha kuvvetli olabilir. “Çok ucuza satıyorsun, daha geçen hafta Ümran hanımlar iki katına sattı. Apartman görevlisine sorabilirsin, buralar 3-5 sene içersinde uçacak “ sözleri kafanızı karıştırabilir. Hayalinizdeki çözümü bulmak zamanınızı çaldığı gibi, sürekli bu konu üzerinde düşünmek sizi yorar. Günler hatta aylar geçer. Düsünme evresi o kadar uzun sürebilir ki, tam karar verdim dediğinizde ise alacağınız mülk ya satılmış ya da fiyatı artmış olur. Bundan sonra da  keşkeler ve pişmanlık devreye girer.

Uygun bir mülk bulmak için sokak sokak dolaşmak yerine, internetten bulduğunuz ilanları telefonla tek tek aramanın daha pratik olduğunu düşünebilirsiniz . Ancak yaptığınız görüşmelerden sonuç alamamak ya da  gittiğiniz dairenin internet ortamında bahsedilenden farklı olması hayal kırıklığına neden olur.  En kötüsü de ‘boşuna çabalıyorum’ hissidir.

Unutmamanız gereken en önemli husus,  her zaman destek alacağınız profesyonel kişilerin var olduğudur. Nasıl hastalandığınızda kendinizi tedavi edemiyor, hukuki konularda avukatlara danışıyor,  kişisel bakımınız için kuaförünüze gidiyorsanız,  “neden profesyonel bir gayrimenkul danışmanım olmasın? diye düşünmelisiniz.

mavisehir-dergisi-35emlak8

mavisehir-dergisi-35emlak7

 

İYİ BİR GAYRİMENKUL DANIŞMANI SİZE ;
Zaman ve hız kazandırır. Unutmayın, profesyoneller işi ve zamanı yönetir.

Tasarruf eder, para kazandırır. Gayrimenkul işini bir profesyonele bırakan kişi günlük hayatına  konsantre olur ve buna ayıracağı zamanı kendine harcayarak, gayrimenkul danışmanına ödeyeceği hizmet bedelinden  daha fazlasını kazanır.

Tecrübe ve bilgi kazandırır. Profesyonel bir Gayrimenkul danışmanı müşterisine teknik birikiminden, piyasa tecrübesine birçok katma değerli servisi de beraber sunar. Ücretsiz piyasa raporlarını hazırlayarak müşterilerine sunar. Onların bilinçlenme süreçlerine katkıda bulunur. Unutmayın, gayrimenkul profesyoneli sadece mülkü göstermez, esasında tecrübesini gösterir.

Tercih etme hakkı kazandırır. Listelerini her zaman alternatifli ve tüm seçenekleri de kapsayacak genişlikte ve rakiplerinin portföyünü de içeren kapsamda hazırlar. Piyasayı A’dan Z’ye görmenizi sağlar.  Size bilinçli tercih hakkı verir.

mavisehir-dergisi-35emlak6

Pazarlık gücü kazandırır. Unutmayın ki piyasada iyi bilinen bir gayrimenkul danışmanı ile çalışırsanız işleminiz piyasa dengeleri içinde gerçekleşir. Piyasa koşullarını iyi bilen bir Gayrimenkul danışmanı pazarlık ve fiyatlandırma konularında riskinizi azaltır.

Yasallık ve Bilimsellik kazandırır. Gayrimenkul danışmanı mülkün ve işlemin tüm riskli noktalarını yakalayarak ileride doğacak olası problemleri en alt düzeye indirir. Yasal prosedürlerin takibini yaparak sizin hata yapmanızı ve zaman kaybetmenizi önler.

Çevre kazandırır. Gayrimenkul danışmanı size doğru emlak,  doğru çevre kazandırır. Olumsuz veya olumlu potansiyel gelişmeleri size önceden haber verir.

Müşteri kazandırır. İş kazandırır. Unutmayın ki profesyonel hizmet bedelini tam ödediğiniz bir gayrimenkul danışmanı sonsuza kadar sizin bir tanıtım elçiniz olarak çalışacak ve işlerinizin gelişmesine katkıda bulunacaktır. Gayrimenkul kararlarınızda istediğiniz veriyi size temin eder. Karar alma sürecinizi destekler.

mavisehir-dergisi-35emlak9

Peki, tüm bu mükemmel kazançlara ulaşmak için yapmanız gereken nedir?
İyi bir Gayrimenkul danışmanı bularak, profesyonel kurallar çerçevesinde bir aracılık sözleşmesi imzalamak ve işi bitirdiğinde  Gayrimenkul danışmanına uzmanlık hizmetinin bedelini ödeyerek teşekkür etmek.

35 EMLAK
ALIRKEN, SATARKEN, KİRALARKEN BİR ARTINIZ OLSUN…

mavisehir-dergisi-35emlak3

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir