BEYZADE OCAKBAŞI

Akşam yemeği için gittiğiniz yerden mis gibi kokular yayılsın, etrafınızda eğlenen ve mutlu insanlar olsun, mekânın kendine has lezzetleri, geniş salonları, canlı müziği, terası, otoparkı, çocuk oyun odası olsun istiyorsanız tam aradığınız yerdesiniz.

Geçtiğimiz ay Atakent’te kapılarını açan Beyzade Ocakbaşı yemek ve eğlence konusunda herkesi mest etmeyi daha şimdiden başardı. İzmir’in en popüler mekânlarında imzası olan Uğur Karslı, ekibiyle etkili işler yapıyor.

Mavişehir Dergisi’nin Ocak sayısında Beyzade Ocakbaşı’nın şefi Sezgin Baykal bize birbirinden güzel lezzetler sundu. Sıcak servis edilen kremalı ot tabağı, kendilerinin yaptığı içli köfte, ızgara bonfile salata, beyti sarma, kalp lahmacun ve sayfalarımıza sığdıramayacağımız kadar ürünü sizlere anlatmaya çalışacağız. Özellikle sizin gidip keşfetmeniz gereken birçok lezzet Beyzade Ocakbaşı’nda.

mavisehir-dergisi-beyzade2

mavisehir-dergisi-beyzade3

Kremalı mantarlı sıcak ot tabağı ile başlıyoruz.
Beyzade Ocakbaşı’nda et ve meze dolabı yan yana, mezelerimizi seçerken şef Sezgin Baykal; kremalı sıcak ot tabağını tatmamızı istedi… İyi ki önerisini dinlemişiz, çünkü tatmanın ötesinde tüm tabağı bitirdiğimizi fark etmedik bile. Tüm mezeler Beyzade imzalı, dışarıdan hazır hiçbir şey alınmıyor. Bu ender rastlanan bir tutum… Tadımlarımızı özellikle günün sakin saatlerinde yaptığımızdan mezelerin hazırlanış aşamalarına da tanık olduk.

Soğuk hava depolarından çıkan taptaze sebzeler pişerken enfes kokular yayıyor etrafa. Böyle işletmelerin tedarik organizasyonları çok önemli, Uğur Karslı bu konuda çok tecrübeli ve ürün tedariğini büyük ölçüde kendi kontrol ediyor, bunun etkisini de daha ilk ara sıcak içli köftede görüyoruz. İçli köftenin kıyması başlı başına bir olay, kızardığı yağ, kıvamı, hafifliği ve sunumu hepimizden tam not aldı.

mavisehir-dergisi-beyzade10

mavisehir-dergisi-beyzade8

Salatanın ocakbaşına yakışır hali
Akdeniz yeşillikleri üzerine ızgara bonfile ile servis edilen salatayı tabağıyla yiyebilirsiniz. Mübalağa etmiyorum 🙂 Lezzetli, orası ayrı ama salatanın sunulduğu kase de gördüğünüz gibi hamurdan yapılmış ve Beyzade’nin fırınından çıkma. Hem doyurucu, hem sağlıklı olan bu salatayı ister ana yemek, isterseniz de yemeğinizin yanında tercih edebilirsiniz .

Beyzade Ocakbaşı’nda sadece ızgara çeşitleri yok; harika pideler ve lahmacunlarla da karnınızı doyurabilirsiniz. Normalde Erzincan tulumu ve ıspanak ile yapılan otlu pideyi biz peynirsiz istedik, kendi zevkinize göre pide siparişinizi verebilirsiniz. Kalpli lahmacun da çocukların ve gençlerin çok ilgisini çeken oldukça lezzetli bir ürün.

Kebap tutkunları, Beyzade Ocakbaşı artık sizin yeni adresiniz.
Pek çok yerde eti sardıkları lavaş veya yufka kebabın tadını bozduğu için beyti sarmayı tercih etmem. Ama Beyzade Ocakbaşı’nda yediğim beyti sanki pidenin içinden et fışkırıyormuş gibiydi. Etin bütün tadını alıyorsunuz ve üstüne pide hamurunun lezzeti de ekleniyor. İşte bu ayrıntı; Beyzade Ocakbaşı’nın lezzete önem verdiğinin kanıtı bence. Testi kebabı ve Kaburga dolma konusunda da çok iddialı olduklarını düşünüyorum.

mavisehir-dergisi-beyzade1

Çok geniş bir mekânda aileniz ve sevdiklerinizle keyifli ve lezzetli saatler  geçirmek istediğinizde tercih etmeniz gereken ilk mekân olmalı Beyzade Ocakbaşı. Bir tarafı şehri, bir tarafı geniş bahçeleri gören, belli günlerde fasıl ve canlı müzik eğlenceleri sunan bu kaliteli mekan gerçekten görülmeye değer.

Adres: 2034 Sk. No:28/101 Atakent / İzmir (Eski Kanatçı Ocakbaşı)
Tel: 0(232) 336 9697 – 336 8999

mavisehir-dergisi-beyzade18

mavisehir-dergisi-beyzade23

mavisehir-dergisi-beyzade20

mavisehir-dergisi-beyzade22

mavisehir-dergisi-beyzade17

mavisehir-dergisi-beyzade14

mavisehir-dergisi-beyzade13

mavisehir-dergisi-beyzade15

mavisehir-dergisi-beyzade12

mavisehir-dergisi-beyzade11

mavisehir-dergisi-beyzade20

mavisehir-dergisi-beyzade19

mavisehir-dergisi-beyzade6

mavisehir-dergisi-beyzade5

Not: Özel pişirme işlemlerinden geçtiği için Kaburga Dolması yemek isterseniz rezervasyon ile siparişinizi önceden vermelisiniz.

Not: Testi Kebabı da Beyzade Ocakbaşı’ında mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında.. Türk mutfağının en ilgi çekici yemeklerinden Testi Kebabını Beyzade Ocakbaşı’nda bulabilirsiniz. Testi Kebabının bir özelliği de, resmi davetlerde testiyi kıracak olan kişinin kırmadan önce, yapacağı bir işe dair bir söz vermesinin gelenek haline gelmiş olmasıdır.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir