DEKORASYONDA KIŞ STİLİ

Merhaba, 2015 yılının ilk günlerinde kış kendini bütün özellikleriyle bize hissettiriyor değil mi? Ama her mevsimi olduğu gibi kışıda yaşamak güzel bence. Bu sayımızda sizlere kış evlerinin sıcak özelliklerini yazacağım.

Kışın daha az gezeriz değil mi? Evlerimizin sıcak ortamının keyfini en çok bu aylarda çıkarırız. Kışın konforlu sadelik yakalamak insana keyif verir. Yaşam alanınızı kalabalık yapan değil, üzeriniz de ferahlık etkisi yaratanları tercih etmeliyiz. Evinizi dekore ederken bazı püf noktalara dikkat etmelisiniz. Malzemede doğal olanı tercih etmek, içine gömüleceğiniz rahat derin ve bol yastıklı kanepelerle birlikte yeşil bitki köşeleri çok yakışıyor. Bu ortamı tamamlayacak yumuşak kadifeler, hasır doku ketenler, örgü tekstiller, etnik ve natural dokumalar sizlere sıcak duygular yaşatacak ve evinize ayrı bir enerji katacaktır.

Kış stili denince akımıza doğal olarak şömineli evler geliyor. Ateşin enerjisinin yaşam alanlarımıza kattığı duygu ve keyif her zaman çok sevilir. Evinizin konumuna göre seçebileceğiniz çok değişik şömine modelleri var. Şömine karşısına koyacağınız kapitone berjerleriniz, ayağınızı uzatacağınız pufunuz, loş aydınlatma elemanları, büyüklü küçüklü mumlar ve mistik kokular, kışın karekteristik küçük detayları. Mobilyadan, gıdaya her şeyin el yapımı, el emeği, organik ve doğal versiyonlarının rağbet gördüğü günümüzde bu malzeleri bulmak zor değil, en güzel keyif olmalı.

Kendi evinizi rahat ve özgün hale getirmek elbette elinizde. Bunun için zaman yaratmanız çok önemli. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere…Yeni yılda sağlık ve mutluluklar dilerim.

mavisehir-dergisi-kaan-yenilmez2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir