BÜTÇE AYIRIN

Tenis önceki yıllara göre oynanması daha kolay bir spor branşı haline geldi. Artık tenis oynayacak daha fazla kulüp, akademi vs. var. Tenis malzemelerine ulaşmakta o kadar zor değil, seçenekte çok olduğundan dolayı her keseye göre malzeme bulmak artık çok mümkün.

Ama çocuğunuz tenis oynuyorsa, turnuvalarda boy gösteriyorsa ve tenisçi olmayı kafasına takmışsa, benden size bir öneri mutlaka bir plan yapıp, çocuğunuzun tenis harcamaları için bir bütçe yapın.

Tenis artık ülkemizde popüler bir spor branşı ve her geçen gün popülerliği biraz daha artıyor. Buna paralel olarak, ülkemizde tenise başlayan sporcu sayısında önemli bir artış var. Çok fazla değil, 7-8 yıl önce sporcularımız 10-15 turnuva oynarken şimdi neredeyse her hafta bir organizasyon var. Türkiye Tenis Federasyonunun müsabık oyuncu sayısını ve kalitesini arttırmak için daha çok sayıda turnuva düzenlemesiyle sporcuları oldukça yoğun bir program bekliyor.

Doğal olarak her turnuva, eğer sporcunun bir sponsoru yoksa aile bütçesine bir yük getiriyor. Tenis bireysel bir spor branşı olduğundan dolayı, aileler çocuğunun tenisle ilgili tüm masraflarını karşılamak zorunda kalıyorlar. Çok büyük bütçeler olmasa bile bence ailenin çocuğunun tenis kariyerini planlarken mutlaka bir bütçe yapmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir