BAŞARIYI GELECEĞE TAŞIMAK

Oldukça genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde acaba gençlerimiz geleceğe yeterince hazırlar mı? Gelecekte bir hedefleri var mı? Ve bu hedefe ulaşacak planları? Bu planlara uyacak disipline ve uzun bir yolculuğa hazır mı gençlerimiz? Son zamanlarda bu soruyu kendime çok soruyorum. Neden mi? Çünkü, çok başarılı gençlerimiz var. Ama bu başarılarını geleceğe taşınamıyorlar, aynı performansı ilerleyen yaşlarda veya dönemlerde gösteremiyorlar. Sanki bir şeyler eksik gibi duruyor.

Ben profesyonel bir tenis antrenörüyüm, uzun yıllardan bu yana hep çocuklarla ve gençlerle iç içe çalışıyorum. Onları çok iyi gözlemliyorum ve takip ediyorum. Ama sanki, bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorum, daha başarılı olabilmeleri için. Takip edenler mutlaka hatırlayacaklardır, geçen aylarda Dünya liseler arası tenis şampiyonasında ülkemizi temsil eden kız takımımız Dünya ikincisi, erkek takımımız ise Dünya üçüncüsü oldu.

Geçen haftalarda ise futbolda ve basketbolda erkek takımlarımız, yine Dünya liseler arası şampiyonasını birincilikle bitirip, ülkemize Dünya şampiyonluğunu getirdi. Bir çok spor branşında, çeşitli kategorilerde ülkemizi temsi eden gençlerimiz çok başarılı sonuçlar alıyor.

Peki bu başarılar ve gençlerimizin bu müthiş performansları neden geleceğe taşınamıyor? Neden üst düzey spor arenalarında, bayrağımız bir kaç ata yadigarı spor branşı haricinde başarıyla dalgalandırılamıyor? Anlamakta güçlük çekiyorum. Oysaki yapılacaklar o kadar basit ki. Tüm Dünya’da böyle başarılı gençler el üstünde tutuluyor ve tüm imkanlar o gençler için seferber ediliyor, gençler de bu imkanları maksimum kullanmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Başarıya ulaşmak ve gerçekleştirdikleri eylemde başarılı olmak için herşeylerini her gün tekrardan ortaya koyuyorlar. Ve sonunda istedikleri başarıya ulaşıyorlar. Dünya’nın çoğunluğunda durum böyleyken, biz nerede yanlış yapıyoruz anlamak mümkün değil. Umarım tabloyu değiştirmek için herkes kendi üzerine düşeni bulur ve yapar, biz de gençlerimizin bugünkü başarılarını, yarında alkışlama fırsatı buluruz.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir