9.CONTEMPORARY İSTANBUL ÇAGDAŞ SANAT FUARI

Merhaba sevgili okurlarım. Sizlere bu sayıda Türkiye’nin ve bölgenin uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’dan bahsetmek istiyorum. 13-16 kasım da 9.su gerçekleşen bu sergi de 520 sanatçı, 3000 eser, 22 ülkeden 104 çağdaş sanat galerisi ile beraber 75.000’den fazla ziyaretçiyi İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi’nde buluştu.

Contemporary Istanbul, Avrupa, Balkanlar ve Orta Doğu’nun en iyi çağdaş sanatını İstanbul’a getiriyor. Kaçırılmayacak bir buluşma noktası olduğu kadar en genç ve canlı sanat ortamına sahip, çağdaş sanatın geleceğini elinde tutan İstanbul’u keşfetme fırsatı sunuyor. Plugin Yeni Medya bölümü ile de çağdaş sanat dünyasındaki yepyeni ve yenilikçi gelişmeleri sanatçılar ve sanat severler bu sergilerle takip ediyor.

Contemporary Istanbul yeni jenerasyon  yerli, yabancı sanatçıları ve çağdaş Türk sanatçıları bir araya getirirek, sadece bugüne doğru değil, geleceğe doğru sanat dünyasına ışık tutuyor. Bu sergi Orta Doğu, Balkanlar, Kafkasya, Doğu Akdeniz ve tabii ki Avrupa’dan sanatçıları ülkemizde buluşturarak önemli bir görevde üstleniyor

Bu seneki katılımcı galeriler arasında Galerie Lelong (Paris), Marlborough Galleries (New York), Rampa Istanbul (İstanbul), Emmanuel Fremin (New York), Galerie Javier Lopez (Madrid), Kashya Hildebrand Gallery (Londra), Galerie Kornfeld (Berlin), Galeri Nev (İstanbul), Heis Gallery (Fukuoka-Japonya), Galeria Pilar Serra, Barbara Paci Art Gallery (Roma), Dirimart (İstanbul), Andipa Gallery (New York) ve yakında Istanbul’a da açacağı mekan ile Galleria Russo (Roma) yer alıyor.

Sevgili okurlarım bu yazımı kısa tutarak köşemde daha fotoğrafa yer açmak istiyorum. Bernard Shaw’ın dediği gibi ‘’sanat, uygarlığın imzasıdır’’. Bizlerde kendimizi uygarlıktan geri bırakmayalım.

mavisehirdergisi-fugenyenilmez2 mavisehirdergisi-fugenyenilmez3 mavisehirdergisi-fugenyenilmez4

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir