SADECE ÇOCUKLARIMIZI DEĞİL, HEPİNİZİ SANATA BULAŞTIRMAK NİYETİNDEYİZ

Biz gerçekten çok güzel çocukluk anıları biriktirdik.
Oyunlar oynardık, şarkılar söylerdik, dans ederdik birlikte, eğlenirdik doyasıya… Resimler yapardık kırlarda, bahçelerde…
Ve unutmadık hiçbirini…
Üstelik çocuklarımız için de aynı hayali kurduk;
Onları“ekran” başından kaldıralım ve bir ucundan  sanatla tanıştıralım istedik.
“Artico Sanat Merkezi” de böylece kuruldu…

Biz Kimiz?
Bir hayalden yola çıkarak başladı her şey… Ve sonunda gerçeğe dönüştü… Kendi çocukluk anılarımızdaki güzel günleri çocuklarımıza yaşatabilmek ve sanatla tanıştırmak idi bütün niyetim. 18 senedir devam eden profesyonel iş hayatıma nokta koyduktan sonra sevgi ile bağlı olduğum hobilerimi keyifle sürdürebilmek ve bir anne olarak kızım için arayıp da bulamadığım kalitedeki sanat eğitimini çocuklarımıza sağlayabilmek için 14 Eylül 2015’de “Artico Sanat Merkezi” ni açtım.  Ayşegül Sarıoğlu Güler

mavisehir-dergisi-artico-sanat9

Neler Yapıyoruz ve Diğer Kurslardan Farklılaşan Noktalarımız Neler?
Çocuklar kendilerini ifade ettikleri ölçüde gelişirler. Sanatla ilgilenen çocuklar kendilerini daha iyi tanır, kişiliklerini daha sağlam oluşturur.
Biz de Artico Sanat Merkezi olarak çocuklarımızı sanatla tanıştırıyoruz ve onlarla beraber sanatın farklı dallarında bir araya geliyoruz. Bunlar; Müzik (Piyano, Keman, Gitar dersleri), Bale, Dans (Hip-hop, Street Jazz, Free Style), Tiyatro ve Yaratıcı Drama, Resim, Seramik dallarıdır.
Çocuklarımızı sanatla tanıştırırken yetişkinleri de unutmadık… Yetişkinler için: Pilates grupları ve Reformer, Resim ve Seramik Atölyeleleri, Tango ve Latin Dansları sınıflarımızı oluşturduk. Ayrıca kendinize vakit ayırıp Film Müzikleri ve Caz koromuzda şarkı söyleyebilirsiniz.

Eğitim Kadromuz
Eğitim kadromuzu diğer kurumlardan ayıran en temel niteliğimiz tüm eğitmenlerimizin konusunda uzman ve aynı zamanda çocuklarla çok iyi iletişim kurabilen kişilerden oluşmasıdır. Eğitmenlerimiz, Güzel Sanatlar Fakültelerinin ilgili bölümlerinden, Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından ve Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerden mezun olmuş, tecrübeli kişilerden oluşmaktadır.

mavisehir-dergisi-artico-sanat8

Çocuklarımızın Kazanımları Neler Olacak?
Sanat merkezimizin temel amacı, çocuklarımızın kişiliklerinin şekillenmeye başladığı yıllarda tanışacakları farklı sanat etkinlikleri ile fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır. Onları “ekran” başından kaldırarak sanata bulaştırmak, özgüven ve kişilik duygusu gelişmiş, iletişim becerisi kuvvetli bireyler yetiştirmektir.

Son olarak, doğadaki tüm güzelliklerin davetine açık olan çocuklarımızın farklı sanatsal bilgi ve becerileri kazanmalarını sağlayıp, yaratıcılıklarını kuvvetlendirerek onlara sanat sevgisini aşılamak ve yaşadıkları çevreyi güzelleştirmelerine olanak vermek onların en büyük kazanımları olacaktır.

Artico Doğum Günü Partileri
Çocuğunuz için özel bir doğum günü partisi düzenlemeyi düşünüyorsunuz.
Ve, o gün için emin olmak istediğiniz tek şey çocuğunuzun arkadaşlarıyla bol kahkahalı, eğlenceli, unutamayacakları bir gün geçirmeleri olacak. Böyle bir durumda çocuklarınız için keyifli bir yere ihtiyacınız var ise sizin için şahane bir önerimiz var;  “Artico”.

Adres: 6436 Sk. No:110 Yalı Mah. Mavişehir / İZMİR (Karşıyaka Göz Hastanesi arkası)
Tel: 0 (533) 123 27 45
www.articosanat.com

 mavisehir-dergisi-artico-sanat14

mavisehir-dergisi-artico-sanat7

mavisehir-dergisi-artico-sanat3

mavisehir-dergisi-artico-sanat5

mavisehir-dergisi-artico-sanat11mavisehir-dergisi-artico-sanat12mavisehir-dergisi-artico-sanat13

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir