YAŞAM KOÇU BELGİN ÖZYİĞİT

Yaşam koçu Belgin Özyiğit’ten Reiki, kuantum düşünce teknikleri ve kendi deneyimleri hakkında bilgi aldık.

Günümüzde yaşam koçluğu sizce insanların sorunlarına gerçek çözümler sunabiliyor mu ?
Yaşam Koçluğu danışmanlıktan ibaret olup, hiçbir şekilde psikoloji alanına girmez. Bizler ancak danışanlarımıza sorunlarla baş edebilme ve kişinin kendi yönünü bulma yetisi kazandırabiliriz. Benim danışanlarımla yaptığım çalışmalar daha çok bilinçaltı blokaj çalışmaları ve enerjetik alanda şifalandırma şeklinde. Yaşam Koçluğu işimin sadece bir parçası.

Enerjetik alanda şifalandırma derken sözünü ettiğiniz Reiki mi ?
Reiki alanında yaptığım daha çok master olarak eğitimini vermek. Kısaca reiki’yi bilmeyenler için tanımlayabilirim. REİKİ rahip Dr. Mikao Usui tarafından 19. Yüzyılda Japonya da yeniden keşfedilen çok eski bir tedavi yöntemidir. Reiki geleneğinden 2500 yıllık Sanskrit Kutsal metinlerinde söz edilir. Tıbba alternatif değil bilakis entegredir. Yurt dışında bir çok sağlık kuruluşunda uygulanmaktadır.

Reiki doğal şifa enerjisidir. Master tarafından uyumlanan kişi kendine ve başkalarına şifa verebilme yetisi kazanır. Reiki ile tanışmam 1998 yılında bir yoga merkezinde oldu ve o yıl Edith Günther den eğitimini aldım ve bana bambaşka bir yol açtı. Sonraki yıllarda peşpeşe bilinçaltı teknikleri, Nefes Koçluk eğitimi, Access Bars ve Kuantum Düşünce teknikleri gibi eğitimlerin ve 30 yıllık araştırmalarımın ışığında bireysel danışmanlık yapmaya ve çeşitli kurumlarda seminerler vermeye başladım ve Selinda Meditasyon adında bir web sitesi hazırladım.

Kuantum felsefe ve tekniklerinden son yıllarda sıkça söz ediliyor. Biraz bilgi verir misiniz ?
Kuantum fizik son yüzyıla damgasını vuran Einstein zamanında temeli atılan bir bilim dalıdır. Bu bilim bize her şeyin bir enerji olduğunu kanıtlamıştır. Kuantum alan bize sonsuz olasılıklar sunar. Canlı yada cansız her şeyin elektromanyetik alanı vardır ve enerji yayar. Bizler sadece madde bedeni olan varlıklar değiliz. Düşünce ve duygularımızın frekansı ve yaydığı bir enerji var.

Neden bazılarımız isteklerine ulaşıp daha doyumlu ve mutlu bir yaşam sürerken, birçoğumuz  hayatını kısır döngü içinde yaşayıp, benzer olaylar hayatında durmadan tekrar eder?
Kuantum düşünce teknikleri yada diğer bilinçaltı teknikleri bu ve benzeri sorulara yanıt verir.

Danışanlarınızla yaptığınız çalışmalardaki geri bildirimler nasıl ?
Ben her danışanımla ön görüşme sonrasında karma tekniklerle çalışırım. Bu noktada size biraz Duygu Şifresinden söz edebilirim. Dr.Brendlay Nelson‘un çalışmasını son bir yıldır kendi tekniklerimi de ilave ederek başarıyla uyguluyorum. Bedenimizi çevreleyen aura denilen bir enerji kalkanımız vardır ki; Kirlian fotoğrafçılığı ile canlı cansız her şeyin enerji alanı resimlenebiliyor. Ayrıca evrensel enerjinin bedenimizde aktığı adına Çakra denen enrji girdapları ve meridyenler var. Bizler doğduğumuz andan itibaren yaşam kodlarımız oluşmaya başlıyor. Kök inanç ve düşünceler hayatımızı yönlendiriyor ve çoğu bedensel blokajlar yaratarak, hayatımızda yolunda gitmeyen pek çok olayın sebebi olarak bilinçaltımızda yerleşiyor. Geçmişte yaşadığımız küçük veya büyük olaylar duygu ve düşünce yapımızı etkileyerek kişiliğimizin bir parçası oluyor. Oysa bizler düşüncelerimizden çok daha fazlasıyız. Tutsak duygu olarak adlandırdığımız bu blokajlar bedenimizdeki belli başlı organlar tarafından üretildiği gibi organlarımızda bu duygular tarafından tetikleniyor ve zarar görüyor.

Yaptığım bu çözümleme tekniğinde en çarpıcı geri bildirimi, gece idrar kaçırma sorunu olan 12 yaşındaki bir kız çocuğundan aldım. Pek çok fiziksel rahatsızlığın ruhsal sebebi vardır. Benim yaptığım teşhis, tanı koymak değildir. Bu benim alanım değil. Ruhsal çözümleme yaparken kendiliğinden fiziksel rahatsızlıklar da ortadan kalkabiliyor. Bir hekim olan eşimin boyun fıtığı belirtileri yine duygu şifresi ile ortadan kalktı. Çok trajik bir yaşam hikayesi olan 30 lu yaşlardaki bir danışanımın annesi ile olan kopuk ve sevgisiz ilişkisi ilk seanstan itibaren değişmeye başladı. Bu gibi pek çok örnek verebilirim.

Son olarak çağımız çocukları hakkında ne söylemek istersiniz?
Tek kelimeyle muhteşem olduklarını söyleyebilirim. Özellikle 2000 yılından sonra gelenler bilge varlıklar. Algıları çok güçlü ve saf sevgi enerjisi ile geliyorlar. Bu çocukların aileleri onlara ayrı bir özen göstermeliler. Bu çocuklar otorite ile yetiştirilemez. Dürüst davranmak çok önemlidir. Kandıramazsınız, derhal sezinler ve hayal kırıklığı yaşayan bu çocuklar içe kapanır yada agresif olurlar. Yaşadığımız dünyanın da bir enerjisi vardır ve bu bilge varlıklar sevgi enerjisi ile dünyayı dengelemeye gelmiş, doğuştan farkındalığı olan çocuklardır. Faydalı olabileceğime inandığım bu alanda da danışmanlık yapmayı çok arzu ederim.

Belgin Özyiğit kimdir?
9 Eylül İktisat Fakültesi ve Halkla ilişkiler eğitimi alarak uzun yıllar işletmecilik yaptıktan sonra yaklaşık 10 yıldır asıl ilgi alanı olan bireysel ve ruhsal gelişim danışmanı olarak, özel danışmanlık ve şirketlerde eğitmen olarak hizmet vermektedir. 

belginozyigit@gmail.com

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir