RED DRAGON YAZA HAZIR

Hilton oteli yanındaki Red Dragon Çin Restoranın sahibi Tolga Işık ve Çinli danışman Jack Zhao “Jack baba” 28 gün Çin ve Japonya’yı dolaşarak yeni menüler hazırladılar. Tolga Işık, yaz ayları için İzmir ve Bodrum’a hazırlık yaptıklarını yeni menüleri tesbit ettiklerini belirterek “Bodrum ve İzmir için Egelilere sürprizlerimiz olacak” dedi.

Tolga Işık bir aya yakın Hong-Kong, Shanghai, Pekin, Tienjin, Guanzhgow şehirlerini dolaştıklarını çok sayıda tanınmış restorandan bilgi edindiklerini ifade etti ve şöyle konuştu. “Jack baba 70 yaşında olmasına rağmen harika bir tercüman. Gezdiğimiz şehirde pek çok Çin restoranı onu tanıyor. Bize yenilikler hakkında bilgiler aktardılar. Bunları mutfağımızda aynen uygulayarak yaza merhaba diyeceğiz. Çin şehirleri dışında Japonya’ya da gittik. Sushinin merkezi Tokyo’da Japon ustalardan üç gün boyunca bilgiler aldık. Yaz ayında Bodrum’da bir Japon sushi ustası görev yapacak. Ayrıca bazı Çinli aşçılarla da anlaştık. İzmir ve Bodrum’daki Çin restoranı Red Dragon herkesin adresi olmaya devam edecektir.”

Tolga Işık Türkiyede hiçbir Japon aşçının çalışmadığını, Sushi ile ilk uygulamayı Red Dragon’la başlatacaklarını da sözlerine ekledi.

mavisehir-dergisi-red-dragon1

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir