MÜZİKSEV’DE BİR BÜYÜK USTA

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü ile İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) önemli bir sanatsal işbirliğine daha imza attı.Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü’nün ilk kez düzenlediği Uluslararası Müzik Haftası ve Fuarı kapsamında, çağımızın en büyük isimlerinden Romanya asıllı piyanist Costantin Sandu, 30 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 16.30’da MÜZİKSEV’de bir konferans, ardından da bir resital verecek. Ayrıca aynı gün saat 20.00 de Amerikan Kültür Merkezinde Dibattista & Liso Dört el piyano konseri yapılacak.

Solistlik kariyerine 14 yaşında orkestra eşliğinde konserler vererek başlayan Sandu, Romanya’nın en büyük müzisyenleriyle çalışma fırsatıbuldu. Yüzlerce konser ve resital veren Sandu, dünyanın bütün büyük orkestraları ve şefleriyle en iyi konser salonlarında ve prestijli festivallerde çaldı, yüzlerce kayıt yaptı. 1991 yılında Portekiz’e yerleşen sanatçı halen Porto Yüksek Müzik ve Sahne Sanatları Okulu’nda Müzik Bölümü Başkanı olarak görev yapıyor.

Sandu, MÜZİKSEV’de saat 16.30’da başlayacak etkinlikte önce Portekizli Besteci Carlos Seixas(1704-1742) ve Eski Portekiz Klavye Müziği ile ilgili bir konferans verecek. Ardından Chopin’den üç Vals ile Beethoven’in Op 57 “Appossionata” Sonatı’nı seslendirecek. Konser ve konferans ücretsiz izlenebilecek.

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü’nün 28 Nisan – 3 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlediği Uluslararası Müzik Haftası ve Fuarı’nda Amerika, Avusturya, Hollanda, İtalya, Portekiz, Litvanya ve Polonya gibi ülkelerden gelecek olan sanatçı ve eğitmenler Piyano, Gitar, Çello, Vokal, Flüt, Caz ve Kompozisyon alanlarında bir çok Atölye- Ustalık Sınıfları ve Konserler yapacaklar. Atölyeler ve konserlerle ilgili detaylı bilgi payam.susanni@yasar.edu.tradresinden ve 0 (232) 411 5151 numaralı telefondan alınabilir.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir