KARŞIYAKA’DA “BEETHOVEN SEZONU” SONA ERİYOR

Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde düzenlenen “Beethoven Sezonu” dördüncü konser ile sona eriyor.  Ülkemizin önde gelen oda müziği topluluklarından Borusan Qartet, 21 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 20.30’da gerçekleştireceği son konserinde yine dünyaca ünlü besteci Beethoven’in eserlerini seslendirecek.

“Karşıyaka’da Beethoven Sezonu” kapsamında gerçekleştirilen üç ayrı konserde ünlü bestecinin dörtlüklerini başarıyla yorumlayan Borusan Qartet, sanatseverlerden büyük beğeni almıştı. Sezonun son konserinde kemanlarda Esen Kıvrak, Olgun Kızılay, viyolada Efdal Altun, viyolonselde Çağ Erçağ’dan oluşan Borusan Qartet,  birinci bölümde Beethovan’in 6 nolu Op. 18/6 ve 10 nolu Op. 74 “Arp”ı seslendirilecek. İkinci bölümde ise 13 nolu Op.130 dörtlüğün seslendirilecek. Böylelikle, Karşıyakalı sanatseverler, bu sezon bestecinin 16 dörtlüğünün tümünü dinlemiş olacak.

İzmir’de farklı bir sanat gündemi oluşturan, yaptığı etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi, Borusan Quartet’le gerçekleştireceği bahar etkinlikleri ile yine gündeme damgasını vuracak.  Bahar coşkusunu müzikle yaşamak isteyen sanatseverler etkinlik davetiyelerini, Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’nden ve Belediye Kültür Müdürlüğünden sağlayabilirler.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir