KARŞIYAKA ŞENLENLİYOR

Karşıyaka Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği Uluslararası Çocuk Şenliği başladı. Şenliğe katılacak çocuklar İzmir’e ulaşıp konaklayacaklara yerlere yerleştirildi. Etkinlikler 20 Nisan 2014 Pazar günü başlayıp kentin farklı bölgelerinde üç gün boyunca sürecek. Bu yılki şenliğe Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Makedonya, Rusya’dan katılan konuk öğrenciler, kendi yöresel kıyafetleri ile yine kenti şenlendirecek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımıza farklı bir anlam kazandıracak.

ŞENLİK PROGRAMI
20 Nisan 2014 Pazar
Saat 14.00 Carrefour AVM ve Carrefour Market’te tüm konuk ekiplerinin gösterisi gerçekleşecek.
Saat 15.00: Karşıyaka Çarşısı’nda gösteriler. Konuk ekipler ile Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları ekibi gösterileri gerçekleşecek.

21 Nisan 2014 Pazartesi
Saat 11.00 makam ziyaretleri (Konuk öğrenciler Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar , Karşıyaka Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürünü ziyaret edecek) Saat 18.00: Şenlik Korteji Anayasa Meydanı’nda tüm ekiplerin buluşması ile başlayacak kortej Karşıyaka Belediyesi Bandosu eşliğinde Karşıyaka Çarşısı’na girecek. Burada tüm ekipler aynı anda gösterilerini gerçekleştirecek. Yürüyüş daha sonra Kaymakamlık önünde sona erecek..

22 Nisan 2014 Salı
Konuk öğrenciler İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı gezip hep birlikte piknik yapacak.

23 Nisan 2014 Çarşamba
Saat 10.00 Okullarda gösteriler (Her ülke öğrencileri bir okula giderek burada yapılacak gösterilere katılacak) Saat 13.30: Carrefour AVM ‘de gösteriler Saat 14.30 Final Gösterileri

Konuk öğrenciler ile Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Ekibi sırasıyla gösteriye katılacak. Tüm gösteriler halka açık ve ücretsiz olacak.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir