ÇOCUKLAR “YAREN BEBEK”LERE RENK VE UMUT OLACAKLAR

Berna Ergin Medya Danışmanlık Cast Ajansı ve Orijin Pr Halkla İlişkiler Şirketi, Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı yararına, “Yeni Yıla çocuklarla el ele vererek özel bir projeye imza atıyorlar.”

23-28 Aralık 2014 tarihleri arasında, Mavişehir Egepark Alışveriş Merkezi’nde “ Özel Ata Sağlık Hastanesi” ana sponsorluğunda, Zekids, Genius, İzpsikoloji, Sedat Yüce Sanat Merkezi katkılarıyla gerçekleştirilecek organizasyonda çocuklara özel etkinliklere yer verilecek.

YAREN BEBEK: Kanser, şeker hastalığı, böbrek yetmezliği vb kronik hastalığı olan çocukların tedavi sürecinde kullanılan, kumaştan yapılmış, yüzü olmayan Tıbbi Tedavi Bebeğidir. Hastalık teşhisi konulan çocuk tedavi sürecini bu bebekle paylaşmaktadır. BUVAK tarafından YAREN Bebek adı verilen bu bebeklerin satışı ile elde edilen gelir çocukların tedavisi için kullanılmaktadır.

Mavişehir Ege Park Avm’de Canlı Oyuncak Atölyesi kurularak, Berna Ergin Ajans çocukları, Zekids ve Genius öğrencileri YAREN BEBEK satın alarak, bu bebeklere hayal güçlerini kullanarak bir kimlik kazandıracaklardır (yüz çizerek ve kıyafet tasarlayarak). Çocuklar tarafından tasarlanan bebekler 05-11 Ocak 2015 tarihleri arasında “YAREN BEBEK KARDEŞLİĞİ SERGİSİ”nde buluşacaklardır. . Projeye katılan çocuklar Yaren Bebek sayesinde hasta arkadaşları arasında kardeşlik bağı kurmuş olacaklar.

Ata Sağlık Hastanesi Yetkilileri ve Organizasyon Yöneticileri “Çocuklarımıza paylaşmayı ve dayanışmayı öğreterek farkındalık yaratmak istediğimiz bu özel projeyi her yıl geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz” dediler.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir