CAN DOSTLARA SU KABI

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yaz aylarında susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanları için su kabı dağıttı. Hayvanseverlerin de desteğini alan Akpınar, hayvanların daha sağlıklı koşullarda yaşayabilmesi için vatandaşların duyarlı olması gerektiğini söyledi. Etkinlikte, evcil hayvan sahipleri için de dışkı poşeti dağıtımı yapıldı.

Su kabını başkan dağıttı
Tersane Kafe yanındaki Köpek Parkı’nda, Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Akpınar’ın yanı sıra, hayvanseverler, evcil hayvan sahipleri ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşlara, hayvan sahiplerinin uyması gereken kurallar ve sahipli hayvanların çevreye zarar vermeden bakılması konularını içeren el ilanları ve broşürlerin yanı sıra, 3 bin adet su kabı, 3 bin adet de dışkı poşeti dağıtıldı.

“Hayvan beslemek hobi değildir”
Su kabı ve dışkı poşetlerini vatandaşlara dağıtan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka Belediyesi olarak her canlının yaşama hakkına saygı gösteriyoruz. Can dostlarımızın daha sağlıklı ortamlarda hayatlarını sürdürebilmesi için gereken neyse yapmaya devam edeceğiz. Sokak hayvanlarının, özellikle yaz aylarında susuzluk çekmesini önlemek için bu etkinliği yaptık. Çevremizi temiz tutmak için de dışkı poşetlerimizi dağıttık. Hayvanlara sevgi ile yaklaşırsak onlar da bize sevgiyle yaklaşır. Hayvan beslemek bir hobi değildir. Evcil hayvanlar karne hediyesi olmamalı. Gereken değeri vermeliyiz ve korumalıyız” dedi.

Can dostlar için neler yapıyoruz?
Sosyalleştirme eğitimleri, köpek bakım ve eğitim kursu, çeviklik parkuru eğitimi, otizmli çocuklara yönelik köpeklerle terapi çalışmaları, eğitimli köpeklerin, sahiplerinin de onayıyla otizmli çocukların terapisinde kullanılması.

mavisehir-dergisi-can-dostlar2

mavisehir-dergisi-can-dostlar3

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir