FARKLI TARZLARIN ORTAK NOKTASI; AĞAÇ

Dünyada birçok ürünün modası çok çabuk geçiyor değil mi? Dekorasyonda ise, gün geçtikce değişen ve gelişen yeni malzemeleri, bizler de fuarlar sayesinde takip ediyoruz. Mimari ve iç mimaride farklı tarzlar için dekorasyona yön veren birçok yeni ürün çıkıyor.

Bazı insanlar aşırı modern ve son teknoloji ürünlerlerle donatılmış dekoratif eşyalarla yapılmış bir evde oturmaktan keyif alırken, bazıları ise daha klasik ve teknolojiden bir o kadar uzak ürünler tercih edebiliyor. Ama iki tarzda da aslında ortak nokta masif, yani ağaç kullanımı. Modern dekorasyonda da lake bir mobilya ile kütük masa, ağaç, krom ve metal bir ayak ile kullanılabiliyorsa, klasik bir tarzı modernize etmek istediğimiz zamanda değişik ağaç kaplamaları ve el oyması ağaç motifler kullanılıyor.

Ev ve çalışma alanlarının dekorasyonlarında modern ve klasik dekorasyon uygulamalarının dışında ahşap ve kütük ağaçlarla uygulanmış country tarzı dekorasyon uygulamalarını da artık sıkca görmekteyiz. Country tarzı döşenmiş ev ve işyerlerinde ahşapın her türlüsünü ve hatta mümkün olabildiğince doğal olanlarını kullanmak bu tarzın olmazsa olmazıdır.

Dekorasyonda sıra dışı bir çizgi yakalamışsanız, demek ki bir tarza sahipsiniz demektir. Bu sebeple de dekorasyonun olmazsa olmaz parçalarından mobilyalarınızı seçerken oldukça dikkatli, şık ancak, sıra dışı olmaya özen göstermeniz önemlidir. Ev dekorasyonunda ya da ofis dekorasyonunda yapacağınız küçük dokunuşlar, büyük etki yaratacak dekoratif tarzı yakalamanızı sağlayacaktır. Bu dokunuşu bazen bir duvarda yapılan renk ve değişik bir malzeme ile bazen de kullandığınız kumaşlar ile yapabilirsiniz.

Dekorasyonda son zamanlarda sıklıkla kullanılan kütük mobilyalar dekorasyona hem otantik bir hava katacak hem de size sıra dışılığı yakalamanızda yardımcı olacaktır. Değişik tarzları birlikte kullanarak, oldukça şık duran kütük masalarda yemek yemek, evinizde bambaşka bir ortam yaratacaktır. Modası geçer mi derseniz, berjer ve chesterfild kanepeler nasıl geçmiyor ise kütük masalar da modası geçmeyecek mobilyalardır. Kullandıkça daha çok seveceksiniz. Güzel bir yaz geçirmeniz dileğiyle…

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir