DÜNYA SANAT GÜNÜ’NÜ KUTLADIK

Merhabalar… 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü geride bıraktık. 2012 yılından beri tüm dünyada kutlanan bu özel gün, İzmirli sanatçı ve sanatseverlerin Gündoğdu’da başlattığı yürüyüşle başladı. Fuar Resim Heykel Müzesi’nde Çamlaraltı Koleji ve TEOS Lions Kulübü’nun evsahipliğinde resim, heykel ve seramik alanındaki eserlerden oluşan sergi açıldı.

Sergiye katılan sanatçıların çoğunluğunun değerli akademisyen olması, sergiye katılan sanatçıların seçici bir kurulun seçimiyle oluşu sebebiyle çok kaliteli ve güzeldi.

Benim de katılımcı olarak dahil olduğum bu sergiye 206 sanatçı katıldı. Değerli sanatçımız Bedri Baykam’ın önerisiyle, tüm dünyanın kabul ettiği ve Leonardo Da Vinci’nin de doğum günü olan 15 Nisan Dünya Sanat Günü, bundan sonra da her sene böyle etkinliklerle kutlanacakmış. Sanat severlere ve sanatçılara şimdiden duyurulur. Güzel İzmir’imizde de böyle kaliteli organizasyonlar olması ve bunların devamlılığının olması harika değil mi?

Atatürk’ün, “Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür”  sözünde de belirttiği, İzmir’in ilk güzel sanatlar lisesi olan Çamlaraltı Koleji’nin ve Teos Lions külübünün değerli katkılarıyla organize edilen sergi, sanatın ve sanatçının en büyük destekçisi olduğu gibi, yeni sanatçılar yetişmesine de katkı sağlayacak. 25 Nisan günü sergi sona erdi.

Bu sergiyi umarım kaçırmamışsınızdır. Başka sanat aktivitelerinde olmak, sanatın aydınlığında buluşmak dileğiyle…

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir