GÜLÇİN ERGÜL İLE ÖZEL RÖPORTAJ

Önceki1 of 5Sonraki

Kıvır kıvır sarı saçları hep gülen güzel yüzü ile tanıdık ve sevdik Gülçin Ergül’ü… Şarkıları herkesin diline dolandı, eğlendirdi…
Gülçin Ergül tüm pozitif enerjisi ve içtenliği ile cevapladı sorularımızı…

Gülçin Hanım biraz kendinizi anlatır mısınız? Nerede doğdunuz, nasıl bir ailede yetiştiniz?
İstanbul’da doğdum. İki ablam var, ben tekne kazıntısıyım. Ben hep üç annem varmış gibi büyüdüm, ailenin en küçüğü olduğumdan dolayı hiç büyümeyecekmişim gibi bir hisse kapılıyorum. Hala kendimi teenager gibi hissediyorum.

Nasıl bir çocukluk geçirdiniz? Unutumadığınız bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?
Ben oldukça aktif bir çocuktum, AKM çocuk balesi, AKM çocuk korosu, piyano dersleri, okul ve sonra konservatuvar… Bütün hayatım küçüklüğümden beri teknik geliştirmek, olimpiyatlara hazırlanır gibi bale çalışmak ve sahnede büyümekle geçti. Bunların yanında içine kapanık biriydim. Fakat aynı zamanda konuştuğumda da bir büyümüş de küçülmüş durumu vardı 🙂 Unutmadığım bir anım olarak şunu paylaşabilirim; anaokuluna yalnızca bir gün gittim, o gün de “Ben bütün bunları biliyorum, bütün bu şarkıları ve oyunları zaten biliyorum. Çok sıkıldım eve gitmek istiyorum” demiştim. Sadece öğretmenimle hayvanat bahçesi oynamış ve muhabbet etmiştim. Çok sosyal olmayı sevmiyordum. Hala da çok fazla sosyal birisi değilim. Bir de ilkokulda koroyu yönetmiştim ve iki tane albüm teklifi almıştım. Annem tabii ki istemedi… Beni küçük Gülçin olarak çıkarmak istemişlerdi sanırım, çünkü o dönem çocuk sanatçılar çıkmıştı.

Eğitim hayatınızı sizden dinleyebilir miyiz?
Oldukça disiplinli ve sanat dolu bir eğitim hayatım oldu. Konservatuvarda okuduğum için çok memnunum fakat seçtiğim meslekler hiçbir zaman kolay meslekler değil. Bale, modern dans ya da vokalistlik, popüler dünyada adımı duyurmak adına müzik yapmak ve dans etmek, koreografilerimi yapmak, kendi şarkılarımı yapmak hiç kolay değil. Bunun zorluklarını yaşıyorum.

mavisehir-dergisi-gulcin-ergul5

Önceki1 of 5Sonraki
Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir