O SES TÜRKİYE’NİN AYDA’SI İLE ÖZEL RÖPORTAJ

[vc_row el_position=”first last”] [vc_column] [vc_column_text el_position=”first last”]

O Ses Türkiye yarışması ile yıldızı parlayan genç ve güzel şarkıcı Ayda ile sizler için samimi bir röportaj gerçekleştirdik.

Biz sizi O Ses Türkiye ile tanıdık, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

İsveç doğumluyum, annem Türk babam İranlı. 1990 tarihinde doğdum, oğlak burcuyum. Mükkemelliyetçiyim, inatçıyım, dürüst birisiyim. Çekingen ve sakin bir yapım var fakat sahnede canavar oluyorum. Sahnede olmak beni çok mutlu ediyor.

O-SES-TÜRKİYE-AYDA-İLE-ÖZEL-RÖPORTAJ-izmir-mavisehir-dergisi 2O Ses Türkiye yarışmasına katılmanız nasıl oldu? Bize kısaca anlatır mısınız?

O Ses Türkiye’ye birinci sezonda katıldım ve erken elendim. İkinci sezonda tekrar çağırıldım ve yeniden katılma kararı verdim. İkinci sezonda 2. oldum. O Ses Türkiye ile hayatım değişti tanınan kişi olmanın dışında, sokakta beni gördüklerinde insanların verdiği güzel tepkiler beni çok mutlu ediyor.

 

O Ses Türkiye yarışmasından sonra hayatınızda değişiklikler oldu mu?

Olduysa nelerin değiştiğinden kısaca bahseder misiniz? Bütün hayatım değişti diyebilirim. Güzel bir tecrübe kazandım. İstanbul’a taşındım, plak şirketimle anlaştım ve şimdi de “Boğazda yangın var” adlı yepyeni bir single ile karşınızdayım. Boğazda yangın var şarkısının konusu karşılık bulamayan bir aşkın hikayesi.

Yeteneğinizi ne zaman ve kim keşfetti?

Konuşmaya başladığım anda ufak yaşlarda şarkı söylemeye de başladım. Küçükken Walt Disney çizgi filmlerin hayranı olduğum için hep o filmlerdeki şarkıları söylerdim. Böylece ailem şarkı söyleme yeteneğimi keşffetti. 16 yaşımdan beri söz ve beste yapıyorum. Ben her türde şarkı söylemeyi seviyorum, yeter ki bana hitap etsin, beni yansıtsın ve heyecanlandırsın. Beni heyecanlandırmayan şarkıyı söylemem.

Şimdilerde Ayda neler yapıyor?

Boğazda yangın var adlı şarkımın promosyon dönemindeyız. Çok yoğun geçiyor. Konserlerimiz başladı. Onun koşuşturmacası var ama çok güzel tepkiler alıyoruz bu da her şeye değiyor. Aldığım her tepki beni çok mutlu ediyor. Türkiye’de tanınan biri olmak çok güzel bir hismiş.

Gelecek ile ilgi projeleriniz var mı?

Varsa bize onlardan bahseder misiniz? Benim aklımda yapmak istediğim birsürü şey var önümüzdeki bir kaç sene içerisinde. Öncellikle bu yeni şarkımla müzikseverlere tekrar merhaba diyorum ve devamını getireceğim. O kadar güzel tepkiler aldım ki yeni projelerimi şimdiden sıralamaya başladım.

En büyük hayaliniz nedir?

En büyük hayalim müzik ile dolu uzun bir hayat yaşamaktır. Müzik benim hayatımın parçası ve hayatımın her evresinde müzik olmalı diye düşünüyorum.

Ayda’nın enleri nelerdir?

En sevdiği sanatçı: Zor bir soru o yuzden örnek veremiyorum. Ama şunu anlatabilirim size; küçükken benim ingilizce şarkı yazmama ilham veren sanatçı Lauryn Hıll idi. Hem sesiyle hem derinliğiyle hem de yazdığı şarkılarla benim müzik yolculuğuma çok katkısı olan bir sanatçıdır. Herkese mutlaka dinlemelerini tavsiye ederim. En sevdiği kişi: Tabii ki ailem. En korktuğu şey: Sevdiğim birisine zarar gelmesi beni çok korkutur. En sevdiği şarkı: Günden güne değişiyor, şuan çok dinlediğim şarkı Honey Claws – Digital Animal

İzmir ve İzmirliler hakkında düşüncelerinizi alabilir miyiz?

İzmir medeniyetin olduğu çok güzel bir şehir. İzmirliler ise çok sıcak kanlı ve güler yüzlü insanlar. İzmirlilerin geniş görüşlü ve modern insanlar olduklarını bilirim, bu yüzden de çok severim.

 

[/vc_column_text] [/vc_column] [/vc_row]

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir