Nerolia Medical Center İzmir’de!

İzmir’deki diğer güzellik merkezlerinden farkınız nedir? Neden İzmir?
Bizim en büyük farkımız aslında ilk etapta bizim bir güzellik merkezi olmayışımız. Evet burası güzellik adına birçok hizmeti bünyesinde bulunduran büyük bir kompleks ama hekimlerin hizmet sunduğu, medikal estetik işlemlerinin tıbbi yönden ele alındığı bir merkez olarak hizmet verme amaçlı kurulduk. Neden İzmir konusuna gelince; İzmir coğrafya olarak, iklim ve insan popülerasyonu olarak en çok tercih edilen bölgelerden olmasına rağmen henüz istenilen seviyedeki kaliteli hizmet ağının tam olarak insanlara ulaştığını düşünmüyoruz. İyi hizmet veren merkezlerin yeterli sayıda olmadığını düşünüyoruz. Daha nitelikli, daha kaliteli ve daha özenli olması gerektiğine inandığımız için İzmir’de hizmet vermeyi daha doğru bulduk. Amacımız ilk etapta kaliteyi ön planda tutmak, hiçbir şekilde tıbbi açıklaması olmayan hiçbir hizmeti insanlara sunmamak.

Nerolia’da ne tür hizmetler sunuyorsunuz. Danışanlarınız en çok ne tür isteklerle size ulaşıyor?
Medikal estetik işlemleri, tıbbi hekim uygulamaları, güzellik uygulamaları, solaryum, cilt bakımı ve tırnak uygulamaları şeklinde hizmetlerimizi beş ana başlık altında ele alabiliriz. Aslında danışanlarımız yerimizi gezdiklerinde her katın kendi içerisinde ayrı bir dinamiği olduğunu görmekteler. Tüm cihazlarımız FDA onaylı ve tıbbi cihazlardır. Hekim kontrolünde takip edilerek uygulanması gereken cihazlardır. Piyasada incelme cihazı olarak bilinen birçok cihazın incelme cihazı olmadığını vurgulamak istiyorum. Bu cihazların tamamı bölgesel incelme cihazlarıdır ve yan etki açısından hekim kontrolünde değerlendirilerek uygulanması gerekmektedir. 

Peki estetik konusundaki hizmetleriniz neler?
Medikal estetik hekimi ve plastik cerrahi hekimini bünyesinde barındıran bir kliniğimiz var. Yağ aldırma BBL işlemlerinin uygulanması, yüz estetiği, burun estetiği, kalça estetiği, göğüs estetiği, bacak ve kol sarkmalarındaki işlemlerin uygulanması ve bunların yanısıra klasik medikal işlemlerinden de farklı olarak güncel tıbbi medikal estetik işlemlerini de uyguluyoruz. Kullandığımız bütün ürünler tıbbi nosyonu yüksek marka ürünlerdir. Kullandığımız ürünlerde tamamen tedavi protokolü neyi öneriyorsa üretilen menşeinden tercih ederek hareket ediyoruz. Çünkü tek burada tıbbın bize sunduğu ‘önce zarar verme’ mottosuyla hareket etmeye çalışıyoruz.

Hangi cihazları kullanıyorsunuz ve cihazlarınızın özellikleri nelerdir?
Cihazlarımız herhangi bir güzellik salonunda ya da sadece bir klinik olarak tercih edilen cihazlar değildir. İkisini de bünyesinde barındırabilen, Sağlık Bakanlığı onaylı ve Amerikan FDA Birliği onaylı tıbbi cihazlardır. Hepsi hekim kontrolünde takip edilerek uygulanmaktadır. Lazer, bölgesel incelme ve cilt bakım cihazlarımız bu grupların başında yer almaktadır. Aslında medikal estetik cihazlarımızda tamamen hekimin uygulaması gereken karbondioksit ve praksis cihazımız bulunmakta. Özellikle bu cihazımızın önemine vurgu yapmak istiyorum. Ciddi trafik kazaları sonucu ortaya çıkan hasarlardan, skar yaralanmalarına varıncaya kadar çok önemli tedavilerde kullanılabilen bir cihaz. Sadece kozmetolojik amaçlı bir merkez olarak değil, tedaviye yönelik çalışmaları olan bir merkeziz. 

Lazer cihazlarımız piyasadakilerin aksine, sorunu çok hızlı çözen, insanların hem yara izlerini hem de istenmeyen tüy sorunlarına cevap verebilen yüksek kaliteli cihazlardır. Dövme silme gibi uygulamalarımız da mevcut. Biz kişinin yaşı, dövmenin mürekkebi gibi detaylar hakkında bilgi alışverişi yaparak bu işlemleri uyguluyoruz. Çünkü her dövme silme işlemini birey istiyor diye uygulamak doğru değildir. Cilt dokusuna zarar vermemesi adına gerekli tedbirler alınmalıdır. Az önce de bahsettiğim gibi bizim önceliğimiz kişiye zarar vermemektir. 

Bu binada toplam kaç tane cihaz var?
Şu an toplamda 22 tane cihazımız var. Bunların içerisinde solaryum, lazer, medikal estetik cihazları ve cilt bakım cihazları yer alıyor. 

Bize Nerolia’nın kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?
Nerolia’nın bu sektöre adım atması şöyle oldu; buradaki yatırım ailesinin kendileri de hizmet alan iş insanları oldukları için gittikleri yerlerde kaliteli hizmet almamaları, İstanbul ve İzmir gibi Türkiye’nin önemli iki şehrinde bu tarz işlemleri almak için saatlerce sıra beklemeleri, gittiklerinde özensiz bir iletişimle karşılaşmaları, solaryum gibi insanın hayatını etkileyecek bir cihazda koku, hijyen ve kontrolsüzlükten rahatsız olmaları sonucunda, bu ihtiyaçların en doğru şekilde karşılanması gerektiğine karar veriyorlar. Bu kararı verdikten sonra işin profesyonelleriyle yola çıkıyorlar. Nerolia ismi Latince’de bitki, çiçek olarak geçiyor. Danışanlarına temiz ve huzur veren bir ortam amaçlandığı için bu isim seçiliyor. 

Nerolia’nın vizyonu ve uzun vadedeki hedefleri nelerdir?
Burası şu an ilk açılan kompleks merkez şeklinde bir mekan. Hekimlerin hizmet sunduğu, güzellik ve medikal estetik hizmetlerinin olduğu, tıbbi lezyonu yüksek olan bir merkeziz. Buradaki butik hizmetimizi ileride sadece İzmir içinde değil, İzmir’in ilçelerinde Akdeniz ve Marmara’da kendi ruhsatnamesiyle, doğru hizmet anlayışıyla büyümüş bir şekilde sunmayı hedefliyoruz. Bizim amacımız yüksek fiyatlar talep edilmeden, en iyi cihazlarla hizmet verebilen bir merkez olduğumuzu herkese duyurmak. 

Bir güzellik merkezinin kalitesi fiyatlarıyla ölçülebilir mi?
Maalesef günümüzde değişen ekonomik şartlar sebebiyle genel olarak her sektördeki fiyatlarda ciddi bir yükselme oldu. Ama bu demek değildir ki en pahalısı en iyisi. Biz merkezimizde ulaşılabilir fiyatlarla en iyi cihazları kullanarak hizmet veriyoruz. 

Adres Manavkuyu Mahallesi Sakarya Caddesi No: 72 Bayraklı İzmir
Mail: info@clinicnerolia.com – Telefon: 444 67 35
Instagram @clinicnerolia         Facebook /clinicnerolia
www.clinicnerolia.com

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir