ŞAMPİYON KARŞIYAKA

Yaptığı başarılı maçlar sonunda Ankara’da Anadolu Efes takımını da yenerek Türkiye Kupasını alan Pınar Karşıyaka Basket takımı tüm Karşıyakalıları sevince boğdu. Önemli rakipleri geride bırakarak, üst üste galibiyet kazanarak bu kupayı Pınar Karşıyaka Kulübüne getiren takım bu başarının getirdiği haklı gururu yaşıyor ve biz Karşıyakalılara da yaşatıyor.

Geçen yıl Fenerbahçe Ülker takımını yenerek şampiyonluğa giderken dramatik bir şekilde şampiyonluğu kaçıran Pınar Karşıyaka yılmadan, yorulmadan, hedeflerinden ödün vermeden çalışmalarına devam etti ve bu yıl çalışmalarının semeresini aldı. Türkiye Kupasının Pınar Karşıyaka’ya kazandırılmasının ardından basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında takım oyuncuları, başkan, koç ve ekip arkadaşları hazır bulunurken sorular yanıtlandı.

Sahada inanmanın çok önemli olduğunu, hedef koyarak hedefi daha yukarılara taşımanın ve yanındakileri de buna inandırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan koç Ufuk Sarıca, aslında bu sonucun da kaçınılmaz olduğunu dile getiriyor. Güven yansımasının sonucunda kupayı Şampiyonlukla taçlandırdıklarını sözlerine ekleyen Ufuk Sarıca sporcuları ve ekip arkadaşlarıyla bir bütün olarak bu zaferi kazandıklarını her fırsatta ifade etti. “Kupa kazanmanın verdiği bir gururla konuşuyoruz ama aslında Türkiye Kupasının Karşıyaka Spor tarihinde bir ilk olmasının da önemi çok büyük ve değeri zamanla daha da iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum” diyen koç Ufuk Sarıca’nın ardından konuşan, Pınar Karşıyaka Başkanı da “ bu tür başarıların gelmesi için istikrar çok önemli; işin sporcu tarafında takımın ilk kurulduğundan beri mücadeleci, savaşçı ruhu istikrarlı bir şekilde ilerlemesi, koçun hedefi ve çevresindekilerle bizlerle birlikte hedefe ulaşmak için gösterilen çabaların kazanılan başarıda payı var. Bu hedeflerin aşılmasını artık geleneksel hale getirmeliyiz. Biz her sene final oynamalıyız, diğer kurlarda mücadele etmeliyiz ki; bu takım artık bunu başarıyor ve bu kupaların hiçbiri tesadüfi gelmiyor. Bunun için bundan sonra koyduğumuz hedeflerin de üzerine çıkmak için çalışmak, istikrarlı bir şekilde çalışmak” diye sözlerine devam etti.

mavisehir-dergisi-basket2

Ulu önder Atatürk’ün “ Türk; Övün! Çalış! Güven!” özdeyişinde olduğu gibi Pınar Karşıyaka Spor Basket takımı daha önceki yenilgilerden yılmayarak övünçle çalışmalarına devam etmiş, kendine ve takım arkadaşlarına güvenmekten vazgeçmeyen koç Ufuk Sarıca’nın da önderliğinde Karşıyaka Spor tarihinde ilk kez Türkiye kupasını Karşıyaka’ya kazandırmıştır. Tüm Karşıyakalılar da  desteklemekten hiçbir zaman vazgeçmedikleri takımlarının Karşıyaka’ya getirdiği Türkiye Kupasının sevinciyle tüm sporcuları tekrar bağrına bastı.

Karşıyakalı olmak bir tutkudur; Karşıyakalı takımından asla vazgeçmez, her daim yanındadır. Formasının göğsünde taşıdığı Ay Yıldız’a hakkını veren tüm Karşıyaka Spor Basket Takımının oyuncularını, başta koçları Ufuk Sarıca olmak üzere emeği geçen tüm ekibi bu başarılarından dolayı Mavişehir Dergisi Ekibi olarak bizler de gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

mavisehir-dergisi-basket3

mavisehir-dergisi-basket4

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir