PARABEN İÇERMEYEN ÜRÜNLER MUTLU BEBEK’TE SİZLERİ BEKLİYOR

Son yıllarda kozmetik ürünlerin iyice ucuzlaması ve neredeyse herkes tarafından daha fazla kullanılır olması nedeniyle, bu ürünlerin içinde kullanılan maddelere bağlı olarak ortaya çıkan çeşitli rahatsızlıklar da kendilerinden söz ettirmeye başladılar.

Parabenler raf ömrünü uzatıcı olarak kullanılırlar. Zehirli ve toksiktirler. Ayrıca ciltte egzama tipi tahriş ve alerjik reaksiyonlara sebep olurlar. Paraben kullanılan ürünlerde tüketiciyi bilgilendirmek amaçlı etiket üzerinde paraben içerdiği yazılması zorunludur. Parabenlerin etiket üzerinde yazılışı methylparaben, ethylparaben, benzylparaben veya buthylparaben şeklindedir.

Bilerek veya bilmeyerek günlük hayatımızda hepimizin ayrılmaz parçası olan birçok ürünün içerisinde az-çok bulunan bir kimyasal madde olan paraben, farkında olmasakda hayatımızın büyük kısmını etkisi altına almış bulunmakta.

Peki, parabenin kullanılmadığı ürünler yok mu? Elbette var. Mutlu Bebek mağazasına uğrayıp cildiniz için paraben içermeyen ürünleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Paraben-free (paraben içermeyen) ürünlere sahip olmak mümkün olduğuna göre bu konuda hassasiyet göstermek sağlığımız açısından sorumluluğumuzdur.

Adres:Nebil Susup Sokak No: 130 / A Bostanlı-Karşıyaka
Tel: 0 507 456 92 22 – 0 533 281 77 19

mavisehrdergisi-mutlubebek2

mavisehrdergisi-mutlubebek3

mavisehrdergisi-mutlubebek4

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir