DANSIN ŞAMPİYONU ROMANYA

Karşıyaka Belediyesi ile Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun birlikte gerçekleştirdiği “WDSF 4. Karşıyaka Uluslararası Latin Dansları Şampiyonası” nı Romanyalı dansçılar Tator Cristna-Moldovan Paula çifti kazandı. 15 ülkeden 30 çiftin katıldığı yarışma Mavişehir Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Dansın büyüsünün sardığı salonu dolduran beş bin kişi, gece boyunca, alkışlarıyla olduğu kadar tezahüratlarıyla da yarışmacılara destek oldu.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ile eşi Birsen Durak’ın da izlediği “Uluslar arası Latin Dans Yarışması”nı ünlü manken Özge Ulusoy sunarken, Türkiye’de dans denince akla gelen ilk isim olan Tolga Han da yarışma hakkında yorumlarıyla geceye renk kattı. Dokuz ülkeden oluşan jüri ise, şampiyonaya katılan yarışmacılara puanlar verirken zorlandı. Çeyrek final gösterileriyle başlayan gecede 24 çift yarıştı. Özge Ulusoy’un sunumları ile sahneye çıkan çiftler 8’erli gruplar olarak performanslarını sergiledi. Samba, Ça Ça Ça, Rumba, Jive, Pasa Doble’de ayrı ayrı gösterilerini sunan çiftler, ayrı ayrı puan aldı. Jürinin verdiği oylar sonunda yarı finale 12 ülke kaldı. Puanlamalar sırasında ise Master Dance grubu sahne alarak muhteşem gösteriler sundu. Dansçıların kostüm ve performansları büyük alkış topladı. Yarı finalde çiftler altışarlı gruplar halinde sahne alarak yine aynı müzikle Latin dansları gösterilerini sundu. Muhteşem çekişmelerin yaşandığı yarışmada finale Slovakya, İspanya, İtalya, Romanya, Kanada ve Bosna Hersek kaldı.

Finalde hep birlikte sahneye çıkan ekipler sırasıyla aynı dansları ard arda sergiledi. Yapılan oylama sonunda ise şampiyonanın birincisi Romanya’da Tador Cristiana-Moldavan Paul, ikincisi İspanya’da Edgar Marcos-Auna Nowak, üçüncüsü ise İtalya’da Kostenko Svetlana-Franceslo Espasito çifti  oldu. Yarışma sonunda ilk üçe girenlerin plaket ve madalyalarını Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak takdim ederek, tüm sporcuları kutladı.

 

Untitled-2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir