ÇEŞME MARİNA’YA ÜSTÜN TASARIM ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ

Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu tarafından 2014 PIANC Marina Üstün Tasarım JackNichol Ödülü’ne layık görülen Çeşme Marina’ya ödülü takdim edildi.

IC İÇTAŞ İNŞAAT tarafından inşa edilen ve Doğu Akdeniz’in en önemli yat limanlarından birisi olan Çeşme Marina aldığı ödüllere bir yenisini ekledi ve Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu tarafından oybirliğiyle fonksiyonel, estetik ve çevresel değerlendirme kriterleri bakımından en iyi marina seçildi.

BİR ‘İLKİ’ TÜRKİYE’YE TAŞIDI
IC Holding Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çeçen’e 2014 PIANC Marina Üstün Tasarım Jack Nichol Ödülü; Swiss Otel’de ICOMIA Dünya Marinalar Konferansı kapsamında düzenlenen özel bir törenle takdim edildi. Ödülü Moffatt ve Nichol (UK) Kıdemli Başkan Yardımcısı Robert Nathan tarafından alan Çeçen, “Çeşme Marina olarak Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’nden ödül alan ilk Türk marina olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu ödülün Türk marinacılık sektörü için önemli bir adım olacağını düşünüyor ve bu ödüle layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN EN İYİLERİNİ GERİDE BIRAKTI
Daha önce “En İyi Mimarlık Projesi”, “En İyi Marina”, “En İyi Turizm Yatırımı” gibi ödülleri kazanan Çeşme Marina, PIANC ödülünü alırken çok önemli ve ödüllü Jachthaven Bruinisse (Hollanda), Marstrand (İsveç)Porto Montenegro (Karadağ) marinalarını geride bıraktı.

Marinaların planlanma ve tasarım, çevreyle uyum, fonksiyon ve estetik özellikleriyle değerlendirildiği PIANC Marina Üstün Tasarım ödülü kapsamında Çeşme Marina, sunduğu hizmetler ve yönetimdeki detaylara verdiği önemle rakipleri arasında ön plana çıktı. Denizde 400, karada ise 100 tekne kapasitesine sahip olan ve uzunluğu 6 metreden 60 metreye uzanan süper yatlara kadar hizmet verebilen Çeşme Marina fonksiyonellik, estetik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterleri açısından en iyi tesis olarak seçildi.

mavisehir-dergisi-cesme-marina3

mavisehir-dergisi-cesme-marina2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir