ÇEŞME MARİNA EN İYİ MARİNA SEÇİLDİ

Dünya Denizyolu Taşımacılığı Altyapısı Birliği’ne (PIANC) bağlı Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu, Çeşme Marina’yı 2014 PIANC Marina Üstün Tasarım Jack Nichol Ödülü ile ödüllendirdi. Seçim komitesi oybirliğiyle Çeşme Marina’yı fonksiyonel, estetik ve çevresel değerlendirme kriterleri bakımından en iyi marina seçti. Çeşme Marina, Jachthaven Bruinisse (Hollanda), Marstrand (İsveç) ve dünyaca ünlü süperyat marinası Porto Montenegro (Karadağ) gibi güçlü rakipleri geride bırakarak bu ödüle layık görüldü.

Seçim komitesinin raporuna göre, marinanın planlama ve tasarım aşamasında fonksiyon ve estetik unsurlarının yanı sıra çevresindeki yerleşim alanının mimarisini göz önüne aldığı belirtildi. Çeşme bölgesinin tarihi ve kültürel mirası ve özelliklerini barındıran Çeşme Marina aynı zamanda modern ve iyi işletilen bir tesis olarak öne çıktı. Marinanın operasyonu ve sunduğu hizmetler ile detaylara verilen önem, Çeşme Marina’yı diğer başvuru sahiplerinden ayıran belirleyici özellikler oldu. Ödül komitesi Çeşme Marina’yı fonksiyonellik, estetik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterleri açısından en iyi tesis olarak seçti.

Ödül, 31 Mayıs 2014’te San Francisco’da düzenlenecek olan 33. PIANC Kongresi’nde Dr. Elio Ciralli (2014 PIANC AGA Rekreasyonal Denizcilik Komisyonu Başkanı) tarafından sunulacak. 2-3-4 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek ICOMIA Dünya Marinalar Konferansı kapsamında da ayrıca bir ödül töreni düzenlenecek.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir