KAHVALTI, ET, BALIK VE FASIL İÇİN TAM İSABET

Öncelikle bir Karşıyakalının en hoşuna gidecek şey; gittiği mekânın Karşıyakalılarla dolu olmasıdır. İSABET Steak House Karşıyaka maçlarından önce ve sonra tabiri caizse Hergele Meydanı oluyor. Esas eski Karşıyakalılar bilir Hergele Meydanı’nı; o zamanın delikanlıları şimdilerin iyi aile babası, karizmatik, mert ve eğitimli meslek sahibi insanları, kızları asil, başarılı ve bakımlı iş kadını, evinin annesidir…

Bu tarihten yola çıkarak, o güzel ve samimi ortamı devam ettirmek adına da İSABET’e yeni kardeş Hergele Balık Meyhanesi geliyor. Ben de bu taze haberi buradan sizinle paylaşmış oluyorum.

Mavişehir İSABET’in rahat ortamını, lezzetli yemeklerini ve kahvaltısını keşfetmeye hazır olun.

mavisehir-dergisi-isabet2

Kahvaltının hakkını veren mekân gönüllerde taht kurar.

Ege kahvaltısı dünyanın ilgisini çekmeyi başarmış, zengin içeriği ve doyuruculuğuyla meşhurdur. Vakitsizlik ve sürekli çalışma temposunda olunca da mekânlar kahvaltıya ayrı bir önem verdiler. Çok da güzel sonuçlar çıktı ortaya.

İSABET’te kahvaltı olduğunu bilmiyordum, öğrenince bir haftasonu denemek için gittik ve saatlerce oturmuş kalmışız. Rahat koltuklara geniş ve aydınlık bir mekân, üstüne de lezzetli bir kahvaltı içeriği eklenince vaktin nasıl geçtiğini anlamadık. Kahvaltıyla birlikte gelen kaşarlı küçük pideler, peynirli muska böreği ve balon ekmek kahvaltıyı resmen taçlandırdı. Kullanılan malzemelerin kalitesi lezzete direkt etki etmişti ve kahvaltıdan mutlu kalkmıştık… Fiyat bilmek isterseniz 1 kişilik kahvaltı 18 TL, 2 kişilik kahvaltı 33 TL

mavisehir-dergisi-isabet3

Ete doyacaksınız
Et konusunda uzmanlaşmış İSABET sizi çok iyi bir menü içeriğiyle etkileyecek. Neden bunu söylüyorum? Gidip o et dolabına bakmanız için 🙂
Etler pırıl pırıl, kanlı canlı dolapta durunca hangisini seçeceğini şaşırıyor insan. Biz T-Bone’u tercih ettik, garnitürleri ile birlikte inanın aklımız hala o yediğimiz T-Bone’da. Yerken etin kokusu o kadar hafif ve taze geliyor ki; pikniğe gittiğinizde yediğiniz et hissini alıyorsunuz.

mavisehir-dergisi-isabet5

Çorba tutkunlarına da güzel haberler var…
Etin güzel olduğu yerde çorba da iyi oluyor. Hiçbir malzeme dışarıdan gelmediği için, gerçek kemik suyundan yapılmış bir kelle paça çorbası bizi mest etti. Kelle paça, işkembe, mercimek gördüğüm çeşitler arasındaydı, ama sorduğuma göre bu çeşitler dışında sürekli bir çorba çeşidi sizi bekliyor.

mavisehir-dergisi-isabet7

İSABET geniş bir oturma düzenine sahip, yemek yerken rahatsız olunabilecek hiçbir şey gözüme çarpmadı. Çocuklu aileler için çocuk oyun havuzu da olduğunu bilmenizi isterim.

Özel gün ve davetleriniz için de rezervasyon kabul eden İSABET, bu organizasyonlarınızda tercihiniz olabilir.
İzmir’in en popüler mekânlarında sahne alan bir fasıl ekibi ile Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri eğlenceye de katılabilirsiniz.
Bu kaliteye göre fiyatlar piyasa ortalamasının altında olması beni çok şaşırttı ve mutlu etti. Çünkü İSABET’te et ve balık dışında yiyebileceğiniz hamburger, pizza, salata gibi seçenekler de olduğundan sürekli karnımızı güzel yemeklerle doyurabileceğimiz kaçınılmaz.

mavisehir-dergisi-isabet11

Mevsim balıkları, sayısız meze çeşidiyle Hergele’de huzurlarınızda
Hem deniz, hem de kültür balığı bulabileceğiniz Hergele’de serüven, balık dolabından balığınızı seçtiğiniz an başlıyor; balığınız istediğiniz gibi pişirilmek üzere ocağa gittiğinde size artık meze seçmek kalıyor…

Meze konusunda çok seçici olsanız bile burada size ait bir meze mutlaka çıkıyor. Biz balığın yanında sıcak ot tabağının tadına bakmak istedik, yanında da deniz mahsülü mezelerle balığımız gelene kadar çok keyif aldık.

Levreğin pişirme kıvamı çok başarılıydı. Balık hiç kurumamış ve et, suyunu muhafaza etmişti, balık konusunda oldukça iddialı geliyor Hergele. Size de burada canınızın istediğini yiyebileceğiniz, lezzetli ve eğlenceli saatleri keyifle yaşamak kalıyor.

mavisehir-dergisi-isabet9

mavisehir-dergisi-isabet10

İSABET; Mavişehir Park Yaşam Ofisleri’nin Park Yaşam Sitesi’ne bakan taraftafında köşede, otopark sorunu yaşamayacağınız bir mekân sunuyor.

Yazı ve Fotoğraflar: Aras Attila

İSABET
Adres: Yalı Mah. 6523 Sk. No:32/A-E Park Yaşam Mavişehir

Tel: (0232) 502 1414

mavisehir-dergisi-isabet4

mavisehir-dergisi-isabet12

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir