KARŞIYAKA SOKAKLARINA MODERN GÖRÜNÜM

Yenilenme sırası Aksoy’da 

Karşıyaka’da eskiyen ya da bozulan sokakları tek tek elden geçiren Karşıyaka Belediyesi ekipleri, bu kez de Aksoy Mahallesi’nde çalışma başlattı. Yaklaşık 2 bin metrekarelik alanı kapsayan parke taşı döşeme çalışmasıyla mahalleye daha estetik ve modern bir görünüm kazandırılacak. Vatandaşlar toz ve çamur çilesinden kurtulacak.

YAŞAM KOLAYLAŞACAK

Fiziki yatırımlar ve altyapı hizmetleriyle sorunlu sokakları sil baştan yenileyen Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yaz aylarından bu yana hız kazanan çalışmalarını Aksoy Mahallesi’ne de taşıdı. 1745, 1754, 1751 ve 1756 numaralı 4 sokağı kapsayan çalışmalarla, yaklaşık 2 bin metrekarelik alana parke taşı döşenecek. Eskiyen, yıpranmış sokaklar ve ihtiyaç olan bölgeler yepyeni bir görünüme kavuşacak. Hem mahalle güzelleşecek hem de mahalle sakinlerinin yaşam konforu artacak.

FEN İŞLERİ ALARMDA

Tüm mahallelere eşit hizmet götürme ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Aksoy’un ardından Tuna Mahallesi’nin sokaklarını da elden geçirecek. Ayrıca; kış aylarında yaşanabilecek sel, kanal taşkını gibi sorunlara karşı önlem almak ve kenti olumsuz hava koşullarına hazırlamak amacıyla 19 mahalledeki 530 sokakta ızgara temizliği yapan ekipler, kış ayları boyunca da alarmda olacak. 

TASARRUFLU HİZMET

Daha güzel ve çağdaş bir kent yaratmak için tüm imkanlarıyla mücadele ettiklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra altyapı hizmetleri ve fiziki yatırımlara da büyük önem veriyoruz. Sürekli hale gelen hizmet seferberliğiyle, Karşıyakamızın çehresini değiştiriyoruz. En çok sorun yaşanan bölgelerimize öncelik vererek, Karşıyakamızın her mahallesini, her sokağını elden geçirip tüm eksiklikleri ve ihtiyaçları gidereceğiz. Şantiyemizde ürettiğimiz asfalt ve parke taşlarını kullanarak, bir yandan da önemli ölçüde tasarruf sağlamaya, bu sayede farklı alanlardaki hizmetlerimize kaynak yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

mavisehir-dergisi-karsiyaka-sokakları1 mavisehir-dergisi-karsiyaka-sokakları3

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir