ENGELSİZMİR SINIRLARI AŞTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği Engelsizmir 2013 Kongresi kapsamındaki fotoğraf ve karikatür yarışmasında ödül alan eserler, Saarland Eyaleti Sosyal Bakanlığı ve Völklingen Belediyesi’nin girişimiyle Almanya’da sergilendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen Engelsizmir 2013 Kongresi’nin yankıları sürüyor. Engellilerin sorunlarının tartışıldığı, kentsel mimarinin yanı sıra sosyal ve kanuni haklarının konferans ve bildiri olarak sunulduğu platformun etkinlikleri yurtdışına da taşındı. Almanya’nın Saarland eyaletinden gelerek geçtiğimiz yıl İzmir’deki kongreye katılan heyet yetkilileri, etkinlikler kapsamındaki yarışmada ödül alan fotoğraf ve karikatürleri ülkelerinde sergilemeye başladı. Serginin açılışında konuşan Völklingen Belediye Başkanı Klaus Lorig, İzmir’de düzenlenen kongreden çok etkilendiklerini belirterek, kongreye ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkürlerini gönderdi. Saarland Eyaleti Sosyal İşler Bakanı Andreas Stom ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler ile ilgili çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını vurguladı. Stom, hazırlanmakta olan “Engelsizmir Stratejik Planı”nın da övgüye değer bir çalışma olduğunu ifade etti.

mavisehirdergisi-engelsizmir2

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Almanya’ya giden Engelsizmir 2013 Kongresi Başkanı Doç.Dr.Levent Köstem ise engelliler için hazırlanan stratejik planın tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, “İzmir için engelliler adına yeni standartlar getiriyoruz. Ability Park projemiz devam ediyor” dedi. Köstem’in tanıttığı İzmir’deki Kırmızı Bayrak Projesi de büyük ilgi topladı.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir