DRAGON İZMİR FESTİVALİ COŞTURDU

Dünya’nın 76 ülkesinde gerçekleştirilen, Türkiye’nin en büyük kurumlar arası etkinliği Dragon Festivali’nin İzmir Etabı Bostanlı Sahili’nde gerçekleşti. Festival, kürek yarışlarının yanı sıra, çeşitli yarışmalar, aktiviteler ve hediyelerle katılımcılara keyifli dakikalar geçirdi.
Dünyanın en kalabalık su sporları organizasyonu ve kurumlar arası bir etkinlik olan Dragon Festivali’nde İzmir’in önde gelen firmaları, çalışanlarından oluşturduğu takımlarla yarıştı. Bu iddialı ve bir o kadar da eğlenceli yarış, 16-17 Mayıs tarihlerinde İzmir’de Bostanlı Sahili’nde gerçekleşti. İzmir’in iş dünyasına yön veren 1000’in üzerinde yarışmacı, festival boyunca kürek çekerek hem bu heyecanlı yarışa dahil oldu, hem de unutulmaz bir hafta sonu ile kurumlarını festivalde temsil etti.
Eğlencenin bir an olsun ara vermediği festivalde, sektörünün lider ve öncü kurumları 2 gün süren festival boyunca davetli katılımcı ve ziyaretçilere kendi ürün ve hizmetlerini tanıttı, çeşitli ikramlarda bulundu. Festival süresince Koltuk Kapmaca Yarışması ile küçük büyük herkes keyifli anlar geçirirken, Karpuz Tasarımı yarışması ile yarışmacılar yaratıcılıklarını konuşturdu. Binlerce kişi Zumba Gösterisi ile  iş hayatının stresinden uzaklaşmanın tadını çıkardı.
İzmir ekipleri Dragon Festivali bot yarışlarında şampiyonluk için kürek çekti. İki gün süren yarışlarda elde edilen dereceler sonucunda Arkas takımı şampiyonluğı kazanırken, CMS ikinci, Graniser üçüncü oldu. Fun kategorisinde ise ilk 3 sırayı CMS, Graniser ve İndesit takımları aldı.
Yaratıcılıkta sınır tanımayan ekiplerin buluştuğu İzmir Davulcu Kostüm Yarışması, katılımcılara görsel bir şölen sundu. Çılgın fikirlerin üretildiği yarışmada ekipler davulcularına tasarladıkları kostümle en ilginç birincilik için sahnede yerini aldı.
Festivalin içeriğindeki birçok yarışma arasında en çok ilgiyi toplayan İzmir Davulcu Kostümü Yarışması’nda ise şu sonuçlar alındı:
En İyi El İşçiliği Kostümü: İzmir Cem Ofset
Kurum Kimliğini En İyi Yansıtan Kostüm: Konfor Mobilya
En Yaratıcı Kostüm: Cevher Döküm
En İyi Sosyal Mesaj İçeren Kostüm: Keskinoğlu
En İyi Kostüm Hikayesi: Graniser

En İyi El İşçiliği Kostümü yarışmasında birinci olan İzmir Cem Ofset’in kostümünü taşıyan Canan Yakıcı, ödülünü Kanaltürk Radyo Müzik Direktörü Yalçın Alaca’nın elinden aldı.

mavisehir-dergisi-dragon-izmir2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir