ALİCAN ESEN İLE SOSYAL MEDYA HAKKINDA…

Sosyal medya ülkemizde önemli bir konum kazanmış durumda siz bu durumu ne şekilde değerlendiriyorsunuz?
Aslına bakarsanız internetle tanışmamız, gündelik hayatımıza dahil etmemiz henüz çok da yeniyken bir de sosyal medya ile tanıştık. Bu da tam anlamıyla hayatımızda bir çok değişikliğe neden oldu; ülkemiz de kısa süre içerisinde bu değişime adapte olmuştur, artık gözümüzü facebookla açıp twitterla kapatıyoruz. Sosyal medya üzerinde oluşturmuş olduğumuz kimlikler hayatımızın önemli bir parçası olmakla birlikte yaşam stilimizi belirler hale gelmiştir.

Peki sizce sosyal medyanın bu kadar bağımlılık haline gelmesi doğru mu?
Bağımlılıktan ziyade sosyal medya hepimiz için özgür olabileceğimiz kimsenin bize kurallar koymadığı ek bir yaşam alanı yarattı, bu alanda bulunmak, düşüncelerini yüzlerce kişiye sadece parmaklarını kıpırdatarak duyurabilme cazibesi günümüz koşullarında olmazsa olmaz bir hale gelmiştir, o yüzden buna bağımlılıktan öte gereklilik diyebiliriz.

Size göre sosyal medyanın doğru kullanılması nasıl olur?
Sosyal medya zamanımızın en popüler konularından biri dolayısıyla sosyal medyayı doğru kullanan kazanıyor! Sadece kurumsal firmalar değil, artık basit bir bireysel kullanıcı dahi bu ortamı doğru kullandığında kendine özel diğer kullanıcılardan farklı görüşler, paylaşımlar yaptığında aradan kolayca sıyrılıp kendine kazanç sağlayabileceği bir pazar oluşturabiliyor. Kısacası sosyal medyanın doğru kullanımını kişinin diğer kullanıcılara istinaden bir fark yaratmasına bağlayabiliriz.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

1 Comment

  1. Pingback: Mavişehir Dergisi Haziran 2014 | En İyi Dergi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir