8. GELİNLİK, DAMATLIK VE ABİYE GİYİM FUARI

Sektöründe Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin tek fuarı olan IF WEDDING FASHION İZMİR – 8’inci Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. 2014 yılından itibaren Türkiye’nin Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği’ne (UFI) onaylı tek gelinlik fuarı olarak düzenlenecek olan IF WEDDING FASHION İZMİR Fuarı,  22 – 25 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektörünün kalbinin attığı şehir İzmir’de gerçekleşen fuara, yurt içinden 8 ilden Antalya, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya’nın yanı sıra; yurt dışından 5 ülkeden İtalya, Lübnan, Sudi Arabistan, Ukrayna ve Ürdün’den firmalar katılıyor. Tahsis çalışmalarının bittiği fuarda, fuara katılmak isteyen firmaların marka tescil belgesi, üretim kapasitesi gibi kriterleri göz önüne alınarak, önemle dikkat ediliyor. Fuar, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nın tüm hollerinde (1-2-3 ve 4 no’lu holler) birden organize ediliyor. Yurt içi ve yurt dışı tanıtım çalışmalarının devam ettiği Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nda, alım heyetlerinin gelmesi için saha çalışmalarına hız verildi. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Arapça olarak hazırlanan tanıtım broşüleri ve cd’ler ilgili alıcılara gönderilirken, yıl boyunca yapılan yurt dışı önemli sektörel yayın oganları ile reklam çalışmaları sürüyor.

Bu yıl hedef ülkeler olarak belirlenen Almanya, Hollanda, Polonya, Avusturya ve Belçika’nın yanı sıra Yunanistan, İran, İtalya, Azerbaycan, Arap ülkeleri, Rusya ve Rusça konuşulan ülkelere yönelik alım heyetleri çalışmalarına ise devam ediliyor. Ünlü modacı ve firma defileleri ile IF WEDDING FASHION İZMİR, bu yılda İzmir’e görsel bir moda haftası yaşatacak. Defilelerde en yeni gelinlik, damatlık ve abiye kreasyonları görücüye çıkacak. Fuar, sektöre genç tasarımcılar kazandırmaya bu yıl da devam ediyor. 22 Ocak 2014  fuarın açılış günü 5’inci Gelinlik Tasarım Yarışması’nda final elemesine kalan gelinlikler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak ve ödül töreni gerçekleştirilecek.

Tasarımcılar bu yıl “Beyaz Perde” temasıyla yarışıyor. Gelinlik Tasarım Yarışması’na bu yıl 116 tasarımcı 348  tasarım ile katıldı. Gelinlik Tasarım Yarışması ile sektörü yeni tasarımlar ile güçlendirmek, uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmak ve teşvik etmek, sektörün rekabet gücünü artırmak, gelinlik sektöründe yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olunması hedefleniyor.

IF WEDDING FASHION İZMİR – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, sektörün kalbinin attığı şehir İzmir’de, Türk fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu İzmir Fuarcılık Hizmetleri ve Kültür Sanat İşleri Ticaret A.Ş (İZFAŞ) tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHF)  ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) destekleriyle organize  ediliyor. Sektöre yönelik ve yalnızca profesyonel ziyaretçiye hitap eden fuarda gelinlik, damatlık, abiye giyim ve aksesuarları sergilenecek. 22 – 25 Ocak 2014 tarihlerinde düzenlenecek IF WEDDING FASHION İZMİR Fuarı, 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. 2013 yılının Şubat ayında düzenlenen fuara yurtiçi ve dışından 187 firma katılmış, fuarı 79 ülkeden 18 bin 366 profesyonel kişi ziyaret etmişti.

mavisehir-dergisi-gelinlik1

mavisehir-dergisi-gelinlik3

mavisehir-dergisi-gelinlik4

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir