Mekan Tasarımcısı YELİZ FİDAN

Yeliz Fidan İçmimarlık kurucusu, mekan tasarımcısı Yeliz Kahvecioğlu Fidan’ın Ataşehir’de tasarım ve uygulamasını gerçekleştirmiş olduğu teraslı çatı katı daire projesi, Bozoklar ailesinin iki çocuğu ve bir köpekleri ile birlikte yaşadıkları huzurlu ve samimi bir ev. Bu projesindeki çalışmalarını tasarımcı Yeliz Kahvecioğlu Fidan’dan dinledik.

Giriş kapısı açıldığı anda ortaya çıkan salon kısmını evin diğer kısımlarından ışık ve yaşam geçirgenliği olacak şekilde cam bir kapıyla ayırdım. Bana göre misafirlerimizi karşıladığımız girişlerdeki sakinlik ve uyum, evin tamamının bir imzası olmalıdır.

********

Geniş ve iki bölümden oluşan salonun konumlandırılmasını tasarlarken ev sahiplerinin istekleri üzerine televizyon olmayan, sıcak, samimi, keyifli sohbetlerin eşlik edebileceği köşeler yaratmak istedim. Bunun içinse terasa bakan salon kısmında şömine kullanmış olmam o köşenin amacına ulaşmasını sağladı. Koyu renklerde cesur olmayı her zaman severim. Koyu renkleri ölçülü kullanmanın bu projemde de olduğu gibi vurucu alanlar yarattığına inanırım.

**********

Kalabalık misafirlerin rahatlıkla ağırlanabileceği ve sofra davetlerinde sohbetlerin daha samimi geçeceğine inandığım için kendi tasarımım olan yuvarlak masayı ve vazgeçilmez kombinim olan siyah ve beyazı yemek bölümünde kullandım.

Adres: Cehar Dudayev Bulv.No:77 D:5 Mavişehir
Tel: 0(232) 336 27 42 Instagram: yelizkahvecioglufidan


Fotoğraflar: Mavişehir Dergisi
Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir