MUTLU BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ

Mini Haus Baby’nin kuruluş hikayesi nasıl başladı?
Çiğli Aydınlıkevler şubemizdeki Mini Haus Anaokuluna gelen 0 – 3 yaş öğrenci talebini karşılayabilmek, sektördeki bu açığa cevap verebilmek, çocukların bakım ve eğitim ihtiyaçlarını gidermek amacıyla; kreşimiz 2016 yılında kendi yaşlarına uygun donanımda sınıf ve uyku odaları ile zengin fiziksel koşullarıyla Demirköprü’de hizmet vermeye başlamıştır. Biz çocuklarımızı bebek olarak değil bir birey olarak görüyoruz ve her türlü ihtiyaçlarına destek olup ilk adımlarında, ilk yemeklerinde, ilk kelimelerinde anne şevkati ile yanlarında oluyoruz.

Mini Haus Baby’nin misyonu nedir?
Sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirmek ve sonrasında da bizlere ailelerin emaneti olan en değerli varlıklarını tüm gelişim alanlarını destekleyerek ve onları farklı uyaranlara maruz bırakarak zeka gelişimlerini hızlandırmaktır.

Mini Haus Baby’de ne tür etkinlikler yapıyorsunuz?
Mini Haus Baby’de bakım hizmetleri yanında çocuklarımıza her ay; gelişim alanlarına yönelik programlar ve hedefler hazırlıyoruz. Bu programlar dahilinde çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde adım atmalarına zemin hazırlıyoruz. Branş öğretmenlerimizle Almanca dersi, Çocuk yogası ve yaratıcı drama dersleri yapıyoruz.

Kreşimizde Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım, 23 Nisan Çocuk Bayramı, Yerli Malı gibi belirli bün ve haftaları kutlamak dışında, başta Alman kültürü olmak üzere değişik ülkelerin kültürlerini tanıtmak adına Paskalya, Laterna, Noel ve Cadılar Bayramı gibi günleri de kutluyoruz. Aylık eğitim programlarımızın konularına paralel olarak 2 yaş ile, öğrendiklerimizi pekiştirmek amacıyla geziler düzenliyoruz.

Bebeklerin fiziksel ve zeka gelişimine katkı sağlamak için nasıl bir yol izliyorsunuz?
Çocuklarımızı kendi yaş gruplarına uygun olan sınıflarda belirlenen aylık eğitim planları doğrultusunda Psikomotor, Sosyal-Duygusal, Bilişsel, Dil ve Öz bakım becerilerini farklı materyallerle; Oyun, Drama, Dil etkinlikleri ile destekliyoruz. Bunun yanı sıra müziğin soyut ve matematiksel zekanın ilerlemesinde büyük etkisi olduğundan başta klasik müzik olmak üzere farklı müzik türleri dinletilerek beyin gelişimini ön planda tutuyoruz. Yaptığımız yaratıcı drama etkinlikleriyle de çocuklarımızın hayal dünyalarını geliştirmeye teşvik ediyoruz.

Mini Haus Baby’deki eğitmenlerinizden bahseder misiniz?
Kreşimizin eğitim kadrosu; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü lise ve ön lisans mezunu olup içinde çocuk sevgisi bulunan, dürüst ve güvenilir, kendini sürekli yenileyen, sabırlı bireylerden oluşmaktadır. Güler yüzlü, sevgi dolu kadromuzla çocuklarınızın kendilerini bir aile ortamında hissetmelerini ve mutlu olmalarını sağlamak için psikoloğumuzun da yardımı ve fikirleri eşliğinde en iyi bakımı ve en doğru eğitimi almalarını sağlıyoruz.

Psikoloğumuz, müdürümüz ve eğitimcilerimiz çocuklarımızın gelişim dönemleri ile ilgili hizmet içi eğitim ve seminerlere katılarak her zaman kendini geliştirmektedirler.

Mini Haus Baby’nin fiziksel koşulları hakkında bilgi verir misiniz?
Mini Haus Baby 500 metre kare alana kurulu tek kattan oluşan bir kurumdur. Bahçemizin bir tanesinde çim ve kum havuzu yer alırken, diğerin de ise kauçuk zeminli oyun parkımız çocuklara hem temiz hava hem de enerjilerini boşaltabilecekleri imkan sunmaktadır. Kış döneminde ısınma doğalgaz ile yerden ısıtma sistemi ile sağlanırken; yaz döneminde ise merkez klima sistemi ile soğutma sağlanmaktadır. Kreşimizin tüm alanlarında kirli havayı dışarıya veren, temiz havayı içeriye alan bir havalandırma sistemi mevcuttur.

Sınıflarımız kendi yaş özelliklerine uygun olarak hazırlanmıştır ve kendi gelişim dönemlerine uygun oyuncaklarla donatılmıştır. Uyku odalarında her çocuğumuz için kendine ait ahşap karyolalar ile onlara ev konforu sağlanmaktadır. Kreşimizde çocuklarımızın bakım ihtiyaçlarının karşılandığı iki adet öz bakım odası ve özel çocuk tuvaletleri bulunmaktadır.

Bebeklerimizin beslenme ihtiyaçlarını mama sandalyelerinde karşılarken, diğer yaş grubu çocuklarımız için yemekhanemizde kendi fiziksel özelliklerine uygun masa ve sandalyeler bulunmaktadır.

Kreşinizde beslenmeden bahseder misiniz?
Kreşimizde verilen yemek ve ara öğünlerimiz kendi mutfağımızda günlük olarak aşçımız tarafından sevgiyle hazırlanıp çocuklarımıza sunulur. Küçük çocuklara yönelik menümüzde; tuzu ve şekeri azaltılmış, mevsimine uygun sebze ve meyvenin tüketildiği, dengeli ve sağlıklı beslenmeye yönelik yemekler sunmaktayız. Yemeklerimizde sadece tereyağ ve zeytinyağ kullandığımız gibi yoğurdumuzda aşçımız tarafından günlük olarak okulumuzda mayalanmaktadır. Kullandığımız domates sosu, salça, tarhana, reçel ve marmelat mevsiminde mutfağımızda hazırlanmaktadır.

Özel Minik Ev Bebek Kreşi ve Gündüz Bakımevi 
0-3 Yaş
Adres: 6190 Sokak No:4/A Demirköprü Mah. Karşıyaka / İzmir
Tel: 0232 336 87 77

Özel Minik Ev Anaokulu 
3-6 Yaş
Adres: 6782 Sokak No: 27 Aydınlıkevler Mah. Çiğli / İzmir
Tel: 0232 370 07 01

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir