ATLAS YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Neden Yurtdışı eğitim?
Sınırların genişlemesi, uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişimi en az bir yabancı dili çok iyi derecede öğrenmeyi zorunlu kılmaktadır. Yabancı dili, konuşulduğu ülkede, iyi bir dil eğitim merkezinde öğrenmek kuşkusuz çok faydalıdır. Ayrıca farklı coğrafyalardan insanlarla tanışarak değişik kültürlere açılmak öğrencilerin vizyonunu geliştirmekte, kendilerine güvenini arttırmakta, dünyayı ve ülkesini daha geniş bir bakış açısıyla değerlendirmesini sağlamaktadır. Yurtdışında, eğitim standartlarının ülkemize kıyasla çok yüksek olduğu gelişmiş ülkelerde üniversite, mastır, sertifika yada mesleki eğitim programlarına katılan öğrenciler ülkemizde yada yurtdışında büyük oranda kariyer hedeflerine ulaşmakta önemli mevkilere gelmektedir.

Yurtdışına eğitim için gidecek öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?
Öğrenciler öncelikle ihtiyaç ve amaçlarını doğru belirlemeli hangi konuda ve hangi ülkede eğitim almak istediğine karar vermelidir. Araştırma sürecinde gitmek istedikleri ülke ile ilgili mümkün olduğunca çok bilgi toplamalı kültür şokuna hazırlıklı olmalıdır. Öğrenciler verecekleri kararların tüm yaşamları üzerinde etkisi olacağını unutmamalı, geleceklerini belirleyecek seçimleri yaparken, tüm seçenek ve fırsatlardan haberdar olabilmek ve bilinçli tercihler yapabilmek için mutlaka güvenilir bir Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından profesyonel yardım almalıdır.

Yurtdışına eğitim için giden öğrencilere yönelik ATLAS Eğitim gibi kuruluşların yaptığı çalışmalar nelerdir?
Öğrencilere ne gibi hizmetler veriyorlar? Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkları öğrencileri ülkeler, yaşam koşulları, sosyal olanaklar, okullar, program içerikleri, başlangıç tarihleri, konaklama alternatifleri, maliyetler ile ilgili her konuda detaylı bilgilendirerek kendileri ve gelecekleri için en doğru seçimleri yapmalarını sağlar. Eğitim danışmanı, yurdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri eğitim programına yerleştirilmesinin yanı sıra vize, konaklama ve seyahat işlemelerinide yapmakta öğrencilerin yurtdışı eğitimleri süresince de karşılaşabilecekleri bütün sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Eğitim danışmanları mutlaka, gidilecek ülke ve okulları daha önce önce ziyaret etmiş olmalılar. Bu sayde öğrencilerin ilk ağızdan bilgi alarak doğru bilinçlenmesi sağlanır.

Atlas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, ABD, Avustralya ve Kanada başta olmak üzere, Almanya, Fransa, İtalya ve Malta gibi pek çok ülkede yüzlerce saygın üniversite, kolej, dil okulu ve yaz okullarının resmi temsilciliğini yapmaktadır. Temsilcisi olduğu eğitim kurumları için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Atlas Eğitim İzmir şubesi olarak, kayıt olan öğrencilerimize, programlarına başlamadan önce 5’er saatlik bire bir özel İngilzce dersi vermekteyiz. Sektörün en eski danışman şirketlerinin başında yer alan Atlas Eğitim olarak 25. yılımızda, Avrupa’nın en iyi danışmanlık ödülünü de almaya hak kazanmış bulunuyoruz.

Yurtdışında eğitim sırasında güvenlik önemli bir konu, neler söylemek istersiniz?
Güvenlik elbette ki gerek aileler gerek öğrenciler gerekse de bizler tarafından öncelikli konudur. Ülke ve şehir seçimlerimizi yaparken bu konuları mutlaka göz önünde bulundurur ve uygun ülkelere öğrencilerimizi yönlendiririz. Ayrıca, herhangi bir problem yada sorunda, öğrencilerimiz yurtdışında bulunan ofislerimizdeki Türk danışmanlarımız ile de 7/24 iletişime geçebilmektedir. Öğrenciler genelde hangi ülkelere gidiyor? Dil öğrenme açısından en iyi ülke hangisi? Dünyada yabancı dil eğitimi için en çok öğrenci alan ülkeler İngiltere ve Amerika’dır. Kanada ve Avustralya da ekonomik olmaları, yüksek yaşam ve eğitim standartları sebebiyle son yıllarda yıldızı parlayan ülkeler arasındadır. Ana dil olarak İngilizce’nin konuşulduğu bu dört ülkede de profesyonel yardım alarak, çok fazla sayıda alternatif arasından doğru okul ve doğru bölge seçimleri yapıldığı takdirde verimli bir eğitim süreci geçirilebilir. Ülkeler arasında maliyetler, sosyal olanaklar ve yaşam koşulları bakımından farklılıklar vardır. Özellikle İngiltere ve Avustralya’da öğrencilerin sahip olduğu sosyal imkan ve haklar daha fazladır. Turistik bir Akdeniz adası ve eski İngiliz sömürgesi olan Malta’da özellikle vize engeline takılmak istemeyen öğrencilerin tercih ettiği yakın ülkelerden biridir. İngilizce dışındaki dil eğitimleri için ise Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre gibi Avrupa ülkeleri tercih edilmektedir.

ATLAS YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI 2014 avrupa yılın acentası izmir mavişehir dergisi

 

 

ATLAS YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Adres
Kıbrıs Şehitleri Cad. 1441 Sok.N:2 K:2 D:7 Alsancak (Ekmekiçi Karşısı, Çağdaş Eczanesi Üst Katı)
Telefon
0232 441 97 55
DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Konu

  İletiniz

  Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir