MUKEMMEL BİR HAFTA ORTASI VE GOOOL 1-0

Bir haftanın daha ortasına geldim ve yine bütün ilginçlikler beni bulmuştu.
Sabah kalk işe yetiş, ziyarete gelsinler, yok dedikodu yap, onu çekiştir bunu çekiştir, mutluluklar, hüzünler derken; başımdan geçen ilginç şeyleri de sizinle paylaşayım dedim.

İnsan içine çıkıyoruz!!! kötü kokmak olmaz, ayıp yani büyük saygısızlık diye her sabah olduğu gibi duşumu alarak güne başladım.

sabah-dusu

 

İşyerime benim üstüme biri alınmış. Duyunca şok oldum. Ulen yıllardır çalışıyorum. Her yerde torpil mi olur dedim içimden.

torpil-var

 

Baktım çok çalışıyorum didiniyorum eh artık zamanı geldi dedim ve
Patrondan zam istedim, adam bana bir anda bağırmaya başladı, sanki bütün nefesini bana biriktirmiş yerimden uçtum bağırmasıyla. Çok korkmuştum ve yine zam alamadım. Olsun…

patron-zam

 

Tüm olumsuzluklara rağmen, mükemmel taktiklerle ve sabırlı çalışmalarım sonucu dikkatleri yine kendi üzerime çekmeyi başardım
mukemmel-hamleler

 

Dahili telefonum çaldı. Arayan patron. Gel evlat istediğin zammı aldın, görüşelim  dedi. Aman yarabbim telefonu bile kapatmadan koşturdum patronun yanına.
patron-cagirdi

 

Zammı aldık, terfi ettik. Artık daha cix gözükmem lazım. Hemen eski mahalledeki Terzi Bülent abime koştum.
bi-kosu

 

Bülent Abi çok heyecanlıyım. Bana leke tutmayan Nano teknoloji kumaştan Slim-Fit bir takım patlat hemen, soğan olmasın dedim.
Bülent Abi de; evlat senin kafa gitmiş ne soğanı bi yerinde dur da ölçü alayım diye diye geçti 2 saatimiz.
terzi-bulent
Tam benim ölçüler alındı işim bitti derken; kapıdan içeri eski mahalle komşum Necla Abla girdi. Kilo almış, elbise diktirmek istiyormuş diye bir başladı, dedikodular dedikodular… 13 numara Fadime’den bir başladı Mısır Firavunlarına kadar herkesi çekiştirdik. 2 saati de öyle yedik Bülent Abi de sever dedikoduyu Ay Necla abla dur daha karpuz kesecektik demez mi… Allahtan Necla Abla karpuzu hemen yedi. Anında yedi.

karpuz-kesecektik

 

Devamı gelecek…

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

1 Comment

  1. Pingback: 2 OLDU 2 GOOOOOLL. YİNE HARİKA BİR ORTA | Mavişehir'in genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir