SPONSORUN ÖNEMİ

Sponsorlar hiç kuşkusuz dev bir endüstri haline gelen spor sektörünün başrol oyuncularından, sporun ve sporcunun en önemli yol arkadaşlarından birisi. Günümüzde başarılı takımların ve başarılı sporcuların arkasında, onları maddi manevi her türlü destekleyen sponsorları var. Her spor branşında olduğu gibi, teniste de sponsorların önemi ve sporcuya kazandırdıkları yadsınamaz. Özellikle bireysel bir spor branşı olan teniste de, sponsorsuz bir takım başarılara ulaşmak ve uluslararası başarıları elde edip, o arenada söz sahibi olmak imkansız gibi gözüküyor. Profesyonel tenise geçiş sürecinde, tenisçilerin puan toplama ve dünya klasmanında yükselmek için ülke ülke, turnuva oynamak için dolaşmaları hiç kuşkusuz sporcuya çok büyük bir maddi külfet getiriyor.Bu arenada var olma mücadelesinde sporcuların en büyük yardımcıları elbette sponsorlar.

Sporculara her türlü desteği sağlayan sponsorlar için de, marka değerini yükseltmek, spora destek vererek ulusal ve uluslararası imajını güçlendirmek adına spora ve sporculara bir nevi yatırım yapması, diğer markalardan hemen ayrılmasını, fark edilirlik düzeyinin artmasını ve tüketicinin gözünde markanın sempati kazanmasını sağlıyor.

Ülkemizde tenise ve tenisçilere olan sponsor desteğinin artmasında devletimizin sponsorluk yapan kurum, kuruluş, şirket vb. organizasyonlara yaptığı vergi indirimi de var. Sponsorluk yapan organizasyon, sponsorluğa yönlendirdiği maddi desteği, sponsorluk yasası sayesinde vergiden düşebiliyor. Bunu bilen, spora ve sporcuya gönül vermiş organizasyonlarda, hem spora destek vermiş oluyor, hem de spora ilgi duyan hiç azımsanmayacak kadar büyük tüketici kitlesine ulaşmış oluyor ve sponsorluğa yaptığı harcamaları da vergiden düşmüş oluyor.

Sponsorların bu ilgisinin ülkemizdeki profesyonelleşme yolunda, tutkuyla var olma mücadelesi veren genç tenisçiler içinde çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Spora ve sporcuya destek veren tüm sponsor firmaların artması ise en büyük dileğim.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir