KAYNAK SENSİN

İnsan olarak sen; hayal gücü, akıl, sevgi, irade, cesaret, kontrol gücü, bağımsızlık, yeterlilik, yapabilirlik, özgüven gibi tüm içsel kaynaklara sahipsin. Fiziksel olarak ayaklarının bir adım daha ileri gitmesi gibi, kendini görüş olarak ileri taşıma niyetin, gelişiminin en büyük destekçisi olacaktır. Bu yolda şartlı zihnine ve onun korkularına rastlarsan, kendi engellerini nasıl aşacağını belirlemen kaçınılmazdır. Seni tüm olumsuzluklardan özgürleştirecek yeni çözümler bulman için tüm yapman gereken, içindeki bilge tarafına yol vermek olacaktır. Öz’ünle tanışman demek, onunla bağlantıda olman, her şeyi artık sadece ona danışman anlamına gelecektir. Bu yolda, olası diğer tehdit ve tehlikelere karşı akılcıl davranman için soracağımız “Güçlü Sorular” etkili birer araç olacaktır. Hedeflerin ve yaşam amacında engel oluşturan faktörleri görebilmen ve çözebilmen için, her sorunun karşılığı Öz’ünden cevap olarak gelecektir.

Yaşamında halletmen gereken her ne varsa, cesaretle üzerine gidebilme kararlılığına sahipsen, bir şeyleri değiştirip geliştirebilmen için, olmakta olanlardan rahatsızlık duyuyorsan, bunları aşmak konusunda yeterince istekliysen, ve bunun için geçerli nedenlere sahipsen, yaşam yolunda ilerleyebilmek için doğru yerde, doğru zamanda, doğru bir yöntem üzerindesin. Önemli olan şu anda nerede olduğun değil, nerede olmak istediğindir. Kendini bulunduğun yerden ileri taşınmak için, içinde yanacak olan ateş, senin güçlü vizyonundur.

Olmak istediğin yerde olmak istediğin insan olmak için, bu yolda yapman gerekenler var. Benim asli görevim, bir Koç olarak seni bu yolun üzerinde tutuyor olmaktır. Senin adına düşünmeden, senin adına hedef koymadan, tavsiye vermeden, öğütlemeden, kendi fikirlerimi sana empoze etmeden sana eşlik edeceğim. Sana, senin doğrunu ve kendindeki en iyiyi buldurmak, evrensel sistemin ışında içini bilinçle dolmasına yardımcı olmak, bu sayede kontrolü ele almanı sağlamak için yol arkadaşı olmak üzere yanında olacağım.

Kaynak sensin. Ve senin öz varlığına güveniyorum.

mavisehir-dergisi-ismail-baris2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir