FENG SHUI KURALLARINA GÖRE DEKORASYON NASIL OLMALI?

Evimizde, iş yerimizde, yaşam alanlarımızda Feng Shui kullanarak yaşam gayelerimize uygun aktivasyonlar yapabilir, pozitif enerjili ve huzurlu mekanlar oluşturabiliriz. Feng Shui dekorasyonla amaçlanan hedef, bolluk, bereket, mutluluk ve en önemlisi sağlık içinde yaşamak için enerjinin doğru yönlendirilmesidir. Bu ilginç felsefe konusunda bazı önemli detaylardan burada biraz bahsedeceğim.

Yaşadığınız mekan içinde yaşayan insanların elementleri, pusula yönlerinin elementleri göz önüne alınarak dekorasyon şeması oluşturulur. Genel pusula yönlerini aktive ederken, kişilerin de bireysel Kua’larına uygun olarak gerekli alanlarda düzenleme yapılır. Olumsuzluklar bastırılarak, eksik pusula yönleri tanımlanır ve Feng Shui çözümlemeleri mekana uygulanır. Evin giriş kapısının baktığı yön çok önemlidir. Giriş kapısının karşısında tuvalet olması ya da iki katlı müstakil evlerde giriş kapısının üzerinde tuvalet olması, size gelen misafirler, tıpkı sifonun çekilişi gibi akıp gideceğinden uygun değildir.

Giriş kapısının karşısında merdiven ya da başka kapı olmamalıdır. Çünkü enerjinin akışı hızlı, dik olarak geldiği için diğer kapıdan çıkar. Giriş kapısının karşısında ayna da olmamalı. İçeri giren enerji aynadan yansıyarak tekrar dışarı çıkacaktır. Giriş kapısı ile aynı koridorda üç veya daha fazla kapı olmaması gerekiyor. Eğer üç tane kapı birbiri üzerine açılıyorsa o mekanda her zaman kavga, münakaşa problemi olurmuş.

Yaşamımızın üçte birini uyuyarak geçirdiğimizden, enerjimizi tekrar şarj etmemiz ve dinlenmemiz için, yatak odasının yerleşimi, düzeni önemlidir. Ayaklar kapıya doğru uyunmamalıdır. Yatakbaşı pencereye dayalı veya pencerenin altında olmamalıdır. Evli çiftlerin de tek kişilik iki ayrı yatağı yanyana koyup kullanması ayrılığı sembolize edermiş.

Ebeveyn yatak odasının güneybatı yönünde olması evlilik ilişkilerinde mutluluğu getirir. Yatak odasında mümkün olduğu kadar yang renkleri, (kırmızı, altın rengi) kullanımalı. Bu renkler enerjiyi canlandırır ve fazla uykuyu önler. Yatak odanızda TV, müzik seti, bilgisayar gibi elektronik aletler bulundurulmamalıdır. Bu tip aletler elektromanyetik enerjiyi yansıtır ve sağlığınız için zararlıdır. Yattığınız odada canlı bitki olmamalıdır. Canlı bitki sadece hasta olan insanların yatak odasında pozitif enerji akışı sağlamak için kullanılırmış.

Feng Shui oldukça ilginç değil mi? Bu felsefeyi anlamak ve öğrenmek çok detaylı. Bir sonraki yazıda Feng Shui’nin temel kurallarını öğrenmeye devam edeceğiz. Bol enerjili günler…

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir