ALAÇATI’DA SANAT HAFTASI

Merhaba… havaların soğuması, sıcak yaz günlerinin bitmesi sanata ayrı bir hareketlilik getiriyor. Alaçatı, hem İzmir’in hem de Türkiye’mizin tarihi ve doğasıyla ayrı bir yere sahip olan beldesi. Burada güzel bir etkinlik başlatıldı.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen plastik sanatlar çalıştayına ev sahipliği yapan Alaçatı; Taş evleri, sörf merkezleri, ege mutfağı ve lavanta kokan sokaklarıyla sanatla da marka olmayı hedefliyor.

Alaçatı sanat haftası kapsamında 22-29 Ekim tarihleri arasında Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği ve Alaçatı Turizm Derneği destekleriyle 10 resim-heykel ve seramik sanatçısıyla 1. Alaçatı Plastik Sanatlar Çalıştayı gerçekleşti. Çalıştaya katılan sanatçılar resim dalında; Filiz Pelit, Reyhan Abacıoğlu, Enis Aktaş, Erhan Lampir, Özgür Eryılmaz, Mevlüt Akar, Ümit Yiğit, Nurhilal Harsa, heykel dalında; Betül Demir Karakaya, Kemal Uludağ, Seramik dalında; Yıldanur Ketenci-eserleriyle katkıda bulundular. Çalıştaya Çeşme Belediyesi ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği ve Alaçatı Turizm Derneği de katkı sağladı. Alaçatı sanat haftası kapsamında ayrıca 24 -31 Ekim tarihleri arasında Kırmızı Ardıç Kuşu, Köstem Otel ve Peri Art Sanat galerilerinde 30 resim, heykel, baskı resim ve seramik sanatçısının da karma sergisi vardı.

Bu güzel sanat olayının gelişerek, daha çok sanatçıyı da içine alarak devam etmesi sanat severleri mutlu edecektir.

mavisehir-dergisi-fugen-yenilmez2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir