2016 YILININ TREND RENKLERİ

Merhabalar… Her yılın temasına uygun bir rengi, uluslararası renk otoritesi Pantone seçiyor. Moda ve tasarım dünyasının ilgiyle takip ettiği Pantone, bu yıl herkesi şaşırtan ilginç bir karar aldı. Tarihinde ilk kez 2016 yılında iki renk seçti. Pantone’nin huzur, sakinlik ve dinginlik içeren renkleri Rose Quartz ve Serenity’i 2016 yılının rekleri olarak seçti.

Peki 2016 için belirlenen bu iki rengi ev dekorasyonuna nasıl yansıtabiliriz?

Soft tonlardaki pembe ve mavinin uyumunu yansıtan Rose Quartz yani soluk pembe ve Serenity bebek mavisi, evimizin dekorasyonuna pozitif enerji katacak gibi. İlk anda renkler çoçuk odası renkleri gibi gelse de, uygulamalarda oldukça sevildi. Rose Quartz ve Serenity renkleri arasındaki yumuşak ve göze batmayan geçiş, renkler arasındaki keskin çizgileri ortadan kaldıran renk anlayışını özgürleştiriyor. Duvar ve koltuklarımızın kumaşını seçerken kombin yapma açısından güzel sonuçlar çıkıyor. Pembe ve mavi hakimiyeti, bu sene duvar renginden dekoratif obje ve aksesuarlara kadar evlerin her köşesinde kendini hissettirecek. Pembe Kuvars taşından ilham alan pembenin ve mavinin yakaladıkları muhteşem uyum ve yumuşak renk geçişleri ile hemen her yerde çok rahat kombinlenebilecek renkler. Sakin ve huzurlu bir atmosfer yaratmak isteyenler için farklılık yaratacak mekanlar olacaktır.

Bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey barış ve huzur dolu bir atmosfer sanırım. 2016’nın iki rengi pembe ve mavi de bunu hissettiriyor. Evlerinizde huzur dolu günler…

mavisehir-dergisi-kaan-yenilmez2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir