Cildimize sağlık katan çiçek; Gül

Yüksek enerji frekansında titreşen, cildimize sağlık katan çiçek; Gül

Herkese merhaba,

bildiğiniz gibi çok uzun yıllardır makyaj ve kozmetik dünyasında çalışıyorum çok fazla araştırıyorum, deniyorum, farklı markalar, ürünler, bu dönem cilt bakımında çok dikkatimi çeken bir çiçek; GüL!

Evet gül yani hepimizin yıllardır bildiği ve kullandığı gül sularının ötesinde, bir ay önce başladığım cilt için hazırlanan ve bir teknolojisi olan gül yağını kullanmaya başladım ve gül hikayesine adım attım. 

Öncelikle gülün psikolojik etkisini anlatmak istiyorum; Gül görüntüsü renkleri ve kokusu ile insanı mutlu eden ve sakinleştiren bir bitki. İnanın bu ruhsal etki cilt bakımınızda da devam ediyor, öncelikle cilt bakımında kullanılan yağlar uçucu yağlardır o yüzden cildinizde herhangi bir sivilce ya da negatif bir etki sağlamaz, tam tersine cildimizin sakinleştiğini ve aroma terapi etkisi ile ruhumuzu da dinginleştiren bir etki sağladığı kesin.

Gülün cildimizdeki etkileri neler sizlere bunlardan bahsetmek istiyorum;

Öncelikle gözenek sıkılaştırma konusunda çok etkili. Gözeneksiz cilt daha pürüzsüz olur, yağ sebumunu dengeleme özelliği vardır ve cildi sakinleştirir. Ayrıca gül yağı (serum mantığında) kullanmakta gerçekten görünmeyen ince çizgilerde inanılmaz etkili, ben bu dönem kullanıyorum ve cildimdeki extra aydınlığı hemen farkettim. Çok spesifik sorunu olan bir cilde sahip değilim, tekonoljiye aşığım, kozmetik ürünlerine de sonuna kadar güveniyorum. Bugün yazdığım bakımı cildinizin detoxu olarak düşünebilirsiniz. 

Peki gülün cilt bakımının yanındaki diğer faydaları nedir?

Gül yağı antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir, bu da cilt sorunları da dahil olmak üzere birçok rahatsızlığı topikal olarak tedavi etmek için kullanılabilir. 

Gül aynı zamanda boğaz ağrısı, ateş ve öksürük hafifletmek için kullanılmıştır.

Gül yaprakları, vücuttaki toksinleri temizlemeye ve ek olarak da metabolizmayı hızlandıran ve böylece kilo kaybına yardımcı olan bileşikler içerir. Bunun dışında, bir avuç gül yaprağı yemek, açlık duygusunu bastırır, daha fazla yemenizi önler ve böylece doğal olarak kilo vermenize yardımcı olur.

Aromatik olarak kullanıldığında, gül insanı sakinleştirir ve rahatlatır. Aslında, gül yaprakları Ayurveda tıbbında vücudu detoksifiye etmek ve sakinleştirmek için kullanılır.

Gül, güçlü bir antioksidan olan yüksek miktarda C vitamini içerir. Bu önemli vitamin, cilt hücrelerinin güneşte çok uzun süre kalmak gibi hasarlardan korunmasına yardımcı olur. Hatta bazı kanıtlar gül suyunun güneş yanığını önlemeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Gül yaprakları kabızlığı tedavi etmek için doğal bir yardımcı görevi görür. Bunun nedeni, lif ve su içeriği bakımından zengin olmaları ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak sindirime yardımcı olan bileşikler içermeleridir.

Özellikle gül koklamak, gül suyu ve gül esansı kullanmak büyük ölçüde frekans arttırarak, fiziksel gücü sağlıyor, nöronların iletimini güçlendiriyor, zira gülün frekansı 

çok yüksek.

Güllerin yüksek enerji frekansında titreşen güçlü enerji alanları vardır – Dünyadaki herhangi bir çiçeğin içinde en yükseği gül frekansıdır. Sağlıklı bir insan beyni genellikle 71 ile 90 megahertz arasında titreşirken, bir gül esansiyel yağı 320 megahertz elektrik enerjisi oranında titreşir.

İşte böyle mucizevi bir bikti…

Herkese şimdiden sağlıklı bir yaz sezonu diliyorum.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir