BENİM ÇOCUĞUM ASLINDA ÇOK ZEKİDİR AMA! DİYORSANIZ..

Çocuğunuzun yaratıcı zekâsını kullanıp, başladığı işi sonuna kadar götürmesi sizi mutlu edecek, çocuğunuzun özsaygısını geliştirecektir.

Aymer Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde çocuklara yönelik eğitimlerde yaratıcılığı ön plana çıkaran çalışmalar yapılıyor ve Robotik Eğitim sistemleriyle çocukların gelişimine katkı sağlanıyor.

Böylelikle; çocuk yaratıcı zekâyı kullanma fırsatı buluyor, problem çözme becerisini geliştirebiliyor, başladığı bir işi sonuna kadar götürebilme, sorunla karşılaştığında aşama aşama geri dönüp, sorunu yakalayıncaya kadar gitme, yakaladığı noktadan tekrar doğru noktaya ilerleme becerileri kazanıyor. Odaklanma, dikkat ve konsantrasyon, motor becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor.  Analitik düşünme, değerlendirme ve yorum yapabilme,karar verme becerilerini üst düzeye taşımasına olanak tanıyor. Aynı zamanda da bilim ve teknolojiyle buluşmuş oluyor.

mavisehir-dergisi-aymer3

Bunun çok önemli olduğunu söyleyen Aymer Merkezi’nin yetkilileri; ”Bu anlamda çok ciddi eksikler var, istediğiniz kadar Matematik, Fen, Türkçe öğretin yaratıcı zekasını kullanamadığı müddetçe çocuğunuzdan çok fazla verim alamazsınız. Get Up eğitiminde çocuklar aslında var olan ama kullanmayı bilmedikleri en önemli özellikleri olan; konsantre olma, dikkat toplama, odaklanma, başladığı işi bitirme, sorumluluk, özgüven  gibi problemleri ile başa çıkmayı öğreniyorlar.” dediler.

Kesinlikle dikkatsizlik başarısızlığa sebep, buna engel olmak için dikkat problemini değişik kağıt etkinlikleri ile, o da yetmezse evde online ortamda eğlenceli ödevlerle ve takip edilebilen bir sistemle bunu sürdürüyorlar. Ayrıca akıl ve zeka oyunları ile bu eğitimler inanılmaz biçimde desteklenip geliştiriliyor. Eğitimlerde aşama aşama turnuvalar yapılarak çocukları hem sosyalleştiriyor, hem de eğlenceli bir yapıda gelişimlerine destek oluyor.

Eğitimlere başlamadan önce çocuklar bir teste tâbi tutuluyor. Bu bir IQ testi değil, çocuğun değişik boyutlarını ele alıp o boyuttaki pozisyonları belli bir yüzdede veriliyor. Dikkat seviyesi %30, konsantrasyon %60, hafıza %20 gibi. Eğitimin sonunda tekrar bu Pi testinin verileri veliye sunuluyor. İstenilen müddetçe her ay bu veriler sunulabiliyor. Yani çocuğunuz Aymer’e gitti, yüzdeleri şuydu ve şimdi ne oldu? Bunlar veliye sunulup yüzdeleri verilebiliyor. Evet, %20’den %30’a çıkmış ya da hâlâ %20, biraz daha dikkatin üstüne yoğunlaşılması lâzım gibi…

mavisehir-dergisi-aymer2

HAFIZA, DİKKAT, KONSANTRASYON,MANTIK-MUHAKEME,  PROBLEM ÇÖZME, İŞLEM YAPMA
Get Up ZİHİN GELİŞTİRME PROGRAMI, Mental Aritmetik ve buna benzer eğitimlerle hiçbir benzerliği ve ilgisi olmayan bir eğitim modelidir. Ebeveynler internet ortamında GETUP ile ilgili hertürlü detaylı bilgiyi edinebilirler.

Çocuğumun algılama gücü nasıl gelişir?
Çocuklar eğitime başlarken ayrı boyutunu (mantık-muhakeme, hafıza, dikkat, konsantrasyon, problem çözme, işlem yapma becerilerini) değerlendiren testler uygulanır. Süreç içinde belirli aralıklarla ebevynlere geribildirimler sunularak bilgilendirilir.

Aymer Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde çocukların gelişimine yönelik çok şey var. Mesela Kağıt uygulamaları bunlardan sadece biri; görsel hafıza, işitsel hafıza gibi farklı boyutları yine her zamanki gibi odaklanmayı sağlayan uygulamalardan. Mesela renklerle ilgili çocukların algısını geliştiren çalışmaları var. Yüzlerce, inanılmaz derecede çeşitliliği olan kağıt etkinliklerinin amacı ise sürekli olarak çocuğun yapabildiğinin bir üst seviyesini çocuğun karşısına getiriyor olması ve bunu yapamadan bir üst seviyeye çıkma şansının olmaması. Gerek sayısal, gerek sözel, gerek şekil, mekan, uzay algısını değerlendiren çalışmalardan sıkılan çocuklar için, bilgisayarda da yine bunları destekleyen bir takım etkinlikler var. Bilgisayar karşısında da fazla oturamayan, sıkılan çocukları bu defa akıl oyunlarıyla destekliyorlar. Anlayacağınız Aymer’de her eğitim çocuğunuzun ihtiyacına göre belirleniyor…

mavisehir-dergisi-aymer5

Merkezin psikoloğu Meryem Hanım ve Psikolojik danışman Aydın Bey çocuklarla ve ailelerle ilgili karşılaşılan her türlü ihtiyaca profesyonel olarak destek oluyorlar. Burada Eğitimler çocuğa özel. Her bir çocuk için yapılan testin karşılığında o çocuğun çalışma sistemi, programı belirleniyor. A çocuğunki farklı, B çocuğunki farklı; maksimum 8 kişiyle çalışılıyor bir sınıfta. İşin psikolojik boyutunu dikkate almışlar. Örneğin Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukuğu olan çocuklar ile birebir etkinlikler düzenleniyor. Aşama kaydetmesi ve çocuğun isteği ile birlikte grup çalışmalarına dahil olmaya başlıyor. Sadece pazartesi günleri tatil olan Aymer’in merkezi Söke-Aydın’da bulunuyor. Burada akıl oyunları ve robotik çalışmalar üzerine turnuvalar başlatılmış. İNTEL ROBOT YARIŞMASI’na katılmışlar. İki ekip ile yapılan başvuruda her iki ekip de yarıfinale kalmış. 22 Kasım’da İstanbul’da olabilmenin gururu ve sevincini yaşıyorlar.

Aymer Eğitim & Danışmanlık Merkezi’nin Karşıyaka şube yetkilileri “Hedefimiz burada da harika bilim adamları yetiştirip; çoçukların bir birey olarak kendi başlarına hızlı bir biçimde karar verme mekanizmalarını, mantık ve muhakeme  yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak. Bilgisayar oyunları ile bunları yitirmiş durumdalar. Eğitimlerimizle doğru, sistematik düşünme ve karar verme yeteneklerini geliştiriyoruz.” diyorlar.

Yaş grubunun 4-17 yaş olduğunu, eğitime önem veren ailelerin daha geniş bilgi alabilmek için Aymer’i ziyaret etmelerini bekliyorlar.

Adres: Tuna Mah. Cemal Gürsel / Yalı Caddesi Kitapçıoğlu Apt. No: 162/1 Karşıyaka/ İzmir
0 549 369 67 68 – 0 232 369 67 68

mavisehir-dergisi-aymer6 mavisehir-dergisi-aymer7 mavisehir-dergisi-aymer8 mavisehir-dergisi-aymer9

mavisehir-dergisi-aymer10

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir