29 EKİM KOLEJİ’NDE KAYITLAR BAŞLADI

Yaklaşık 25 yıllık tecrübesiyle İzmir’de önemli projeleri hayata geçiren İştirak İnşaat tarafından kurulan 29 Ekim Koleji, 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde hizmete açılacak. Ulukent’te yapımı tamamlanan ve 672 öğrencinin eğitim göreceği 29 Ekim Koleji, teknolojik altyapısı, sosyal alanları ve eğitim anlayışıyla büyük fark yaratacak. 3 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunan 29 Ekim Koleji’nde, 5 dönüm alan içerisinde 2 bin metrekare kapalı spor kompleksi ve bir dönümlük sera alanı da olacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitim alabileceği 29 Ekim Koleji’nde, öğrencilere hafta sonu etüt ve birebir ders alma imkanı da hiçbir ücret istenmeksizin sağlanacak. Öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi için her gün sınavın da yapılabildiği 29 Ekim Koleji’nde, kayıtlar da devam ediyor. 

 

29 Ekim Eğitim Kurumları Kurucusu Orhan Boz, öğrencilerin neden okullarını tercih etmesi gerektiğini ve nasıl bir eğitim anlayışı benimsediklerini anlattı. 29 Ekim Koleji’nin yapımından önce bölgede bir inceleme yaptıklarını söyleyen Boz, “Okulumuzu Ulukent’te hayata geçirmeden önce, bölgede bir lokasyon incelemesi yaptık. Çalışmalarımızda, bu bölgede iyi bir lise ve ortaokul ihtiyacının olduğunu fark ettik. Bu noktada okulumuzu Ulukent’te inşa etmeye karar verdik” dedi.

İlgiden memnunuz
Kayıtların başladığını ve ailelerin kendilerine gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını vurgulayan Boz, şöyle devam etti: “Kayıtlarımız başladı. Bir seviye tespit sınavı da yaptık. Ayrıca her gün de öğrencilere yönelik sınavlarımız devam ediyor. Şu ana kadar 750 kişi, seviye tespit sınavlarına katıldı. Sınavımızı yaptık ama sonuçlarını açıklamıyoruz. Çünkü tüm kitapçıklar tek tek analize ediliyor. ‘Çocuk nereye kadar gelebilmiş, hangi konuda eksiği var?’ bunları tespit ediyoruz. Eğer aileler bizi tercih ederse, ağustosun ortasında eksiği olan çocuklarımız için eğitim başlayacak. Bunun yanı sıra öğrencilere burs imkanı da sağlayacağız. Ücreti önce iki kat söyleyip, rakamı yarıya indirmeyeceğiz. Aileye sıfır maliyet noktasında burs imkanı sağlayacağız. Bu anlamda, Milli Eğitim’in bize verdiği standartının da üstüne çıkacağız.”

Etüt ihtiyacı olmayacak
Öğrencilerin hiçbir ücret ödemeden etüt alacağını söyleyen Boz, “Etütler noktasında çok ciddi anlamda program yaptık. Öğrencilere birebir eğitim imkanı da vereceğiz. Bunlar için ücret talep etmeyeceğiz. Yani bizde eğitim gören bir öğrencinin, dışarıda etüt ya da yabancı dil desteği alma ihtiyacı olmayacak. Öğretmen sayımızı ona göre tuttuk. Bunun yanı sıra yabancı dil eğitimini de çok önemsiyoruz. Haftada yaklaşık 40 saat İngilizce dersi vereceğiz. Birebir ders ve etütler de hariç olacak. Okulumuzda hafta içi 45 saat ders, hafta sonu da 10 saat etüt olacak. Eğitimimiz ve kalitemize güveniyoruz. Bu noktada birinci ve ikinci sömestrda da Milli Eğitim’in öğretmenlerinin gözetiminde ve onun bize göstereceği okulda sınav yapacağız. Herkes buna cesaret edemez. Biz burada, hiçbir şeyden kaçmıyoruz. En iyi öğretmenleri getiriyoruz” dedi.

Her şey düşünüldü
Öğrencilerin her anlamda kendilerini geliştirmelerini istediklerini belirten Boz, “5 dönüm alan içerisinde, 2 bin metrekare kapalı spor kompleksimiz var. 1 dönüm sera alanımız da olacak. İçinde basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu, kapalı yüzme havuzu da olacak. Kışın kullanılacak şekilde ısıtma sistemi de yapıldı. Bizde kayıtlı öğrencilerin bütün spor faaliyetleri burada yapılacak. Ücretsiz olarak tesisi, tüm öğrencilerimiz kullanabilecek. Okulumuzun teknolojik altyapısı da çok iyi. TÜBİTAK ödülü alan bir akıllı tahta aldık. Yine TÜBİTAK ödülü almış bir bilgisayar sistemiyle teknoloji sınıfımızı oluşturduk. Resim ve müzik atölyelerimizi de çok önemsiyoruz. Çocuğun sosyal olmasını istiyoruz. Benim felsefemde başarı vardır. Benim yaptığım her işte, kalite farkı göze çarpmalı. Eğitimde bir çok farkı ortaya koyacağız. Atatürk ilke ve inkılaplarına da tam bağlı çocuklar yetiştireceğiz” dedi.

Yeni şubeler yolda
Okullarında fiyatları çok uygun tuttuklarını dikkat çeken Boz, önümüzdeki dönemde okul sayısını da arttıracaklarını söyledi. Boz, “Bir çok kolejin yarı fiyatına, çok uygun rakamlarla öğrencilerimize eğitim imkanı sağlayacağız. Aileler bizi mutlaka arasın. Bizi aramadan, çocuklarını okula kaydettirmesin. İzmir’in seveceği bir okul yarattık. Önümüzdeki dönemde yatırımlarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem yine bu bölgede ve Urla’da bir okul hizmete açacağız. Gaziemir ve Menderes arasındaki bir yerde, okul açmak için de fizibilite çalışmalarımız var” diye konuştu.

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir