MAKROYAPI İLE A’DAN Z’YE PROFESYONEL ÇÖZÜMLER

Yıllardır birçok başarılı projeye imza atan Makroyapı, son zamanlarda yeni projesi Foça Terrace ile adından sıkça söz ettiriyor. Makroyapı İnşaat bünyesinde kurulan, Makroyapı Tasarım İç Mimarlığın başarılı sahibi Hülya Çetinok verdikleri hizmeti Mavişehir Dergisi okurları için anlattı.

 

İç mekan dekorasyon stilleri genel olarak modern, klasik, minimalist, iskandinav, country stilleridir. Her bir stil kendine has özelliklere sahiptir. Dekorasyonu, tarzlarını birbirinden ayıran özellikler detaylarda gizlidir.

Bu stiller mutfak, yatak odası, salon gibi farklı mekanlarda uygulanabilir. Evi bir bütün olarak algılamak son derece önemlidir. Dekorasyonun amacı; odaları tek tek görmek yerine bütün olarak düşünmek, tasarımını buna göre yapmak, yaşanılan mekanları güzelleştirmek, daha estetik bir görüntüye ulaştırmak ve bu sayede insanlar için ideal alanlar yaratmaktır.

Bizim ekip olarak amacımız; yaşamaktan mutluluk duyulacak mekanlar tasarlamak ve bunları uygulamaktır.

Uyguladığımız tasarım aşamaları sırasıyla araştırma ve tasarım sürecini oluşturma, mekana yönelik eşya araştırması yapma, müşterilerin isteklerine yönelik üç boyutlu çizimini, kalite ve fiyat araştırmasını yapmak, estetik ve fonksiyonel tasarımlar oluşturmak olarak sıralanabilir.

Bu aşamalardan sonra tasarlanan mekan tasarım ve uygulama tamamlanmış olarak müşteriye teslim edilir. Böylelikle müşteriler için en hızlı ve mükemmel sonuçlar elde edilmiş olur.

MAKROYAPI olarak bünyemizde birçok bölümü barındırmaktayız. Yapı market, İnşaat, Tasarım ve Uygulama…

Tüm yapı malzemeleri, izolasyon malzemeleri, yapı kimyasalları, alçı ve alçıpan grupları, fibercement, levha grupları, kaba inşaat malzemeleri (demir ve çimento dahil) plywood, OSB, kereste türevleri, membran, shingle çeşitleri, hırdavat, nalburiye malzemelerinin toptan ve parekende satışını yapmaktayız.

Eski Foça’da devam eden (taş ev) projemiz FOÇA TERRACE; Foça merkezinde denize 600 m mesafede Foça mimarisine uygun olarak tasarlanan (Dublex, Triplex) alternatifleriyle geniş yaşam alanları sunuyor.

Alarm, kamera sistemi, akıllı ev sistemi, isteğe bağlı havuz dizaynı, otomatik panjur sistemi, heat pump ve VRF (Samsung) yerden ısıtma ve klima, otomatik bahçe sulama sistemi, ısı ve ses izolasyonu, şömine, ankastre mutfak seti, lake, akrilik, mutfak ve banyo dolapları (özel tasarım) Foça Terrace’deki standart özelliklerdir.