KARŞIYAKA OCAKBAŞI SİZİ LEZZETE DAVET EDİYOR

Mavişehir’de yaşamak büyük bir ayrıcalık, kaliteli komşular, kaliteli mekanlar, AVM’ler, KSK Arena… Hepsi yanıbaşımızda. Ve en önemlisi de etrafımızda çok lezzetli ve çok kaliteli yemek yiyebileceğimiz yerlerin olması. Mavişehir Dergisi ekibi olarak, Atakent Efes Bloklarının ortasında, açık yüzme havuzunun karşısında, harika bir bahçeye sahip Karşıyaka Ocakbaşı’na davetliydik.

mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi5

Karşıyaka Ocakbaşı’nın dolu olduğu zamanları bildiğimizden mekanı daha rahat fotoğraflayabilmek için tüm ekip toplanıp masalar dolmadan erkenden çekim yaparak menüdeki ürünlerin tadına baktık. Mekan sahibi Necmettin Uçar; Karşıyakalılar’ın bulunduğu ortamın kaliteli bir mekanda, en kaliteli ürünlerle hizmet vermesi gerektiğini düşündüğü için hiçbir masraftan kaçınmamış. Karşıyaka Ocakbaşı işletmecisi Banu Çelikutku 7 yıllık tecrübesini ekibine çok iyi yansıtmış, son zamanlarda rastladığım nâdir işletmecilerden. İşini gerçekten çok seviyor, çözüm kabiliyeti ve hakimiyeti Karşıyaka Ocakbaşı’nın başarısının kanıtı bence. Hep ekibini ön planda tutup iyi bir liderlik yapıyor.

mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi9

Karşıyaka Ocakbaşı’na gittiğinizde 20 kişilik bir ekibin size hizmet verdiğini bilmenizde fayda var. Mekan sahibinden, servis görevlisine kadar herkes güleryüzlü ve sıcak… Tam bir Karşıyakalı duruşu. Kendinizi rahat ve önemli hissediyorsunuz.

Mekandan başlayalım; Çocukluğumda burası yeşillerin içinde, o zamanların en prestijli yapıları Efes Bloklarının arasında kalan mıcırla dolu, en fazla 2-3 arabanın park ettiği bir arsaydı, şehirden bağımsız, tatil beldesi gibi bir yer burası; öyle bir havası var -gidince hak vereceksiniz-. Mekanın ön ve arka taraftan girişi var, otopark sorunu olmaması büyük bir rahatlık sizin için, toplu ulaşımla da çok rahat gelebiliyorsunuz. Karşıdan bakınca zaten hemen kalitesini belli ediyor dekorasyon; içeri girer girmez taptaze dana, kuzu ve tavuk etlerinin tümünün olduğu bir dolap var, bence içeri girip daha masanıza oturmadan etlere şöyle bir göz atabilmeniz güzel. Hemen yanında da meze dolabı, 21 çeşit soğuk, ara sıcaklarla birlikte 30 çeşide kadar seçeneğiniz olan bir meze şöleni sizi bekliyor.

Mimari o kadar özenilmiş ki yer döşemeleri özel yaptırılmış, tam istenilen gibi olmadığı için 4 defa İstanbul’a geri gönderilip düzeltilmiş. Tuvaletler temiz, bahçe düzeni iyi, iç mekan aydınlatması tam kıvamında… Yani kısaca Karşıyaka Ocakbaşı size rahat ve kaliteli bir ortam sunan, şehrin içinde ama şehirden uzaklaştıran bir mekan.

mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi10

LEZZET VE TAZELİK DORUKTA
Kaliteli et hemen kendini belli ediyor, Karşıyaka Ocakbaşı’nda yediklerimizin lezzeti hâlâ damaklarımızda. Tereyağlı kokoreç ve antep fıstıklı içli köfte havaların ne sıcak ne soğuk olduğu bu dönemde çok iyi bir seçenek. Dana Lokum çok iyi dinlenmiş ağızda dağılıyor ve yumuşacık, suyunu kaybetmediği için bütün tadını tüm vücudunuzda hissediyorsunuz. Karşıyaka Ocakbaşı’nda yemek isteyeceğiniz bir kebaptan bahsedelim; Beydağ Kebabı… Bu yemeğe çeşitli isimlerle rastlayabilirsiniz ama burada yediğimizin yoğurdu da şahane, üzerindeki sosu da… Saman patatesin üstüne enfes bir yoğurt ve özel sosu ile dana etinin buluştuğu bu kebapta tüm tatlar birbirini destekliyor.

mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi2

AKLINIZ BAŞINIZDAN GİDEBİLİR
Köfteler aklınızı başınızdan alacak lezzette. Öyle “bana 6 tane köfte getir” diyemeyeceğiniz kadar büyük porsiyonları. Çatalı batırıp bıçakla kesmeye başlayınca gördüğünüz manzara ve hissettiğiniz et, paha biçilemez. Yağı, harcı, kıvamı bambaşka. Sanki köfte değil de kebap yemiş hissedebilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

CAĞ KEBAP İÇİN DOĞRU ADRES
Cağ Kebap yemek isterseniz akşam saatlerinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Gece 02:00’ye kadar eski Karşıyakalı ruhunu yaşayacağınız, Karşıyakalıların uğrak mekanı Karşıyaka Ocakbaşı’nda Çarşamba, Cuma ve Cumartesi Fasıl Akşamları olduğunu da bilmenizi isteriz.

NOT: Ortalama bir porsiyonun fiyatı; 16 TL ile 28 TL arası değişiyor. Bu mekânı keşfetmenizi öneririz. Güzel günler.
Aras Attila
aras@mavisehirdergisi.com

Adres: Caher Dudayev Bulvarı No: 106/A  Atakent/İzmır
Tel: 0232 330 14 44

mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi3 mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi6 mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi7

mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi11 mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi12

mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi4 mavisehir-dergisi-ksk-ocakbasi13

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir