CITYTOYS; KALİTELİ OYUNCAĞIN ADRESİ

Citytoys’un sahibi Yeşim Özbudaklı, oyuncak seçiminin çocuklar üzerindeki etkisini ve oyuncak seçerken anne babaların nelere dikkat etmesi gerektiğini Mavişehir Dergisi okurları için anlattı…

Citytoys nasıl ortaya çıktı?
5 yıl önce bir oyuncak firmasının Franchise’ını alarak başladık. Daha sonra bayiliği bırakarak kendi ismimizin patentini aldık.

Citytoys kimlere hitap ediyor?
Citytoys 0-99 yaşa kadar herkese hitap ediyor. Zeka gelişimine yardımcı oyuncak gruplarımızla her yaşta eğlenerek öğrenme imkanı sunuyoruz.

Anne ve babalar oyuncak seçerken nelere dikkat etmelidirler?
Anne babalar oyuncak seçerken televizyonda dönen reklam ürünlerine değil, çocuklarına göre oyuncak seçmeliler. Oyuncak seçimi, basit görünen ama aslında üzerinde düşünülmesi gereken bir konu. Çünkü seçeceğiniz doğru oyuncaklarla çocuklarınız oyun oynarken aynı zamanda onların zekalarının gelişimine de yardımcı olabilirsiniz. Hafıza oyunları, parça birleştirme oyunları gibi seçenekler bu konuda ihtiyaçlarınızı karşılayan oyuncak gruplarının başında yer alıyor. Ayrıca müzikli oyuncaklar da çocuklarınızın hayal gücünü arttırıyor.

Ürünlerinizi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?
Ürünlerimizi seçerken sağlığa zararlı olmayanları tercih ediyoruz. Bu bizim hassasiyetle üzerende durduğumuz ve her zaman önem verdiğimiz bir konu. Citytosys’tan herkes güvenle alışveriş yapabilir.

Sektörde yaşadığınız sıkıntılar neler?
Sektördeki sıkıntımız Çin’den getirilen ve lisansı olmayan ürünler… Bu konuda ailelerin çok bilinçli olması gerekiyor. Son yıllarda artan oyuncak tüketimi ile beraber sağlıksız ürünlerin de üretimi çoğaldı. Çocukların eğitimleri ve gelişimlerinde önemli yere sahip olan oyuncaklar, standartlara uygun üretilmediğinde sağlık açısından büyük riskler taşıyor. İşte bu noktada ailelere büyük bir görev düşüyor. Güvenmedikleri, bilmedikleri ve lisanslı olmayan ürünleri almamalarını tavsiye ediyorum.

Firmanızı diğerlerinden ayıran özellikleri nelerdir?
Firmamızda bütün ürünlerimiz lisanslı. Ayrıca akıl oyunları gruplarımız da var.

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir