YALI ÇİÇEKÇİLİK

Yalı Çiçekçilik’in sahibesi Neva Atay’ın hemen her gün mekanın önündeki panoya yazdığı yazılar yoldan geçenlerindikkatini çekmeye başlayınca; o yazılardan birkaçını sizler için sayfaya taşıdık.

***

Dur!… Bak bir kendine. Seni sevgi var etti. Sevgiden oldun. Sevginin kendisini, kendini bu kadar dövdüğün ve yargıladığın yetmez mi? Yaşa bugün ve her an aşkı kendinle. O zaman bir bakmışsın ki dışarısı ötekisi dediklerine de başka türlü bakmaya başlamışsın.
Sevgi ol bugün… Sevgi… Sevgi…
Teslim olarak… Çekilirsen aradan tezahür eder Yaradan. Yani Sevgide OLduğunda, zihin/çöp, devreden çıkar, kalpte yaşarsın… Tezahür ile…  Mucizeler ile… Öptük kalbinizden…  Bugün de, Öz’ünün ışığı ile parladığın, sınırsız zenginliğini idrak edip yaşadığın, bol kazanç ve bolluk içinde var olduğun bir gün olsun…

***

Hayatlarımızın kontrolünü ve sorumluluğunu dışımızdaki kişi ve olaylara veriyoruz çoğu zaman… Örneğin; çok iyisin, moralin harika diyelim. Trafikte birisi ters bir hareket yapıyor. Merkezinden çıkıyor, kontrolünü kaybediyorsun. Bu durum saatlerce hatta gün boyu sürebiliyor. Bu durumun meali; Ben o kadar kendimden uzağım ki, hayatımın sorumluluğunu, gücünü, kontrolünü dışarıdakine vermişim…  Gel beni istediğin gibi savur, kullan. Varlığının değerini bilme ile… Özünü yaşama ile… Merkezinde olma ile… Hayatının senaristi olma tadında….

***

Sev-gi-li / Sevgi-li / Sevgili
Ne güzel bir sözcük..  Birbirimizin sevgilisiyiz aslında.  Sevgi / O / Allah / Işık / Kutsal Güç Tanrı / İlahi Olan / Sınırsız Zeka… Ol dediğinde Sevgiden OLduk… Sonra unuttuk, ayrı düştük. Şimdi hatırlıyoruz yeniden ayrı ve ötekisi olmadığını. Hepimiz ve her şey O’nu oluştururken aslında “aynı” “tek” ve “bütün” olduğumuzu… “Zengin Ol’an insan olmayı” “Görmek istediğimiz güzelliklerin kendisi olmayı”. Ve ve ve… Bla bla bla….
Sevgiyle öptük yüreğinizden
Rich & Rich
Yalı Çiçekçilik
Neva Atay

mavisehir-dergisi-yali-cicek3

mavisehir-dergisi-yali-cicek2

YALI ÇİÇEKÇİLİK
Donanmacı Mah. Yalı Cad. No:296/A  Karşıyaka -İzmir
Tel: 364 40 44 – 381 51 85 – 323 48 38

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir