ŞUBAT’TA SANATLA ISINACAĞIZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şubat sonuna kadar birbirinden önemli 7 konsere evsahipliği yapacak. Çetin Emeç ve İzmir Sanat’ta da iki renkli sergi var. Kentin kültür ve sanat hayatına renk getiren etkinlikleri İzmirlilerle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şubat ayını da dolu dolu bir programla geçirecek.

Etkinlik takviminde ilk sırada, klasik müziğin genç temsilcileri Arzu ve Gamze Kırtıl var. Kırtıl kardeşler, 6 Şubat 2014 Perşembe akşamı saat 20.00’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) sahne alacak. 11 Şubat 2014 Salı günü saat 20.00’de AASSM Küçük Salon’da ise Özgür Aydın’ın piyano resitali kulakların pasını silecek. AASSM, kültür yolculuğuna 18 Şubat 2014 Salı günü Ayla Caymaz (flüt) ve Talia Özlem Baltacılar’nın (piyano) saat 20.00’de vereceği konserle devam edecek. 19 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 20.00’de Igudesman ve Joo’nun ‘And Now Mozart’ adlı konseri var. 20 Şubat Perşembe akşamı ise İzmir Sanat’ta ‘Trio Con Brio’ nun ‘İspanyol Bestecileri Konseri’ yer alacak. Saat 20.00’de başlayacak konserde Zeynep Eren, Fügen Yiğitgil, Evrim Güvemli ve Deniz Yetim sahneye çıkacak. Sanatseverler, 25 Şubat 2014 Salı günü saat 20.00’de AASSM’de piyanist Emre Elivar’ın konserini, 27 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’de ise Esra Kalkanoğlu Mamaç (piyano) ile Serdar Mamaç’ın (çello) konseri dinleyebilir.

 

Sergileri kaçırmayın

Etkinlik takvimi kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde ‘İran Resim ve El Sanatları Sergisi’ gezilebilir. Sergi, 11 Şubat’a kadar açık. 14 Şubat 2014 Cuma günü ise Kültürpark İzmir Sanat, Onurcan Çakır’ın ‘Işıklı Pencereler’ başlıklı fotoğraf sergisinin açılışına evsahipliği yapacak. Sergi, 3 Mart’a kadar sanatseverleri ağırlayacak.

mavisehir-dergisi-subat-sanat2

mavisehir-dergisi-subat-sanat3

mavisehir-dergisi-subat-sanat4

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir