Şubat ayında Antep ve Kayseri mutfağına Osmani damgası!

Türk yemeklerinin değişmez adresi Osmani’de ’8 Yöre 8 Aşçı’ kapsamında; Şubat ayında Antep ve Kayseri mutfaklarını ağırlıyor. Özel davetli yerel aşçıların ellerinden çıkan birbirinden özel ve lezzetli yemekler, İstinye Park’ın pazar katındaki Osmani’de sizleri bekliyor olacak.. 

Türk mutfağının en geniş menüsünü sunan ve dönemsel olarak yöresinden özel davet ettiği özel aşçılarla konuk mutfakları da bu zengin menüye ilave eden Osmani, Ocak ayında başlayan ve Nisan ayında sona ermesi planlanan ‘8 Yöre 8 Aşçı’ projesiyle Anadolu mutfağını ayağınıza getirmeye devam ediyor.

Yöresel mutfak konusunda rakip tanımayan bu özel adreste Şubat ayının ilk onbeş günü Antepli Usta Mehmet Emin Beydüz, kuru dolma ve kebaplarıyla ünlü Antep yöresinden en özel yemekleri hayata geçirecek. 1 Şubat-15 Şubat tarihleri arasında Osmani’ye gelenler, Antep yemeklerine doyacaklar. Bu özel menüde; Ekşili Ufak Köfte, Yoğurtlu Yuvalama, Etli Firik Pilavı, Alaca Çorbası, Kazan, Sini ve Soğan Kebaplarının yanısıra; tabii ki Antep Usulü Kuru Dolma ve Katmer gibi pekçok yerel lezzet, ustasının elinden sofraya taşınacak.

Şubat’ın ikinci yarısında ise; yöremiz Kayseri… Pastırma ve sucuk denince ilk akla gelen Kayseri’nin lezzetli yemekleri, İsmail Hakkı Akyol Usta’nın özel reçetesiyle, deneyenlerin tadını damağında bırakacak. Yediden yetmişe vazgeçemediğimiz meşhur Kayseri Mantısı başta olmak üzere Yağda Mantı, Yağlama, Kayseri Tabağı, Bamya Çorbası, Kayseri Eriştesi, Etli Kayseri Sarma, Kayseri Tava, Kiremitte Sucuk, Güveçte Pastırma, Pastırmalı Kaşarlı Köfte, Güveçte Pastırmalı Kuru Fasulye ve yemekerin sonunda tadına doyulmayan Nevzime Tatlısı ile muhteşem bir final sizi bekliyor. Osmani, Anadolu mutfağının en gerçek reçetelerini araştıran ekibiyle size ve sevdiklerinize Türkiye’nin en özel tatlarını sunmanın heyecanını yaşıyor. Mart ve Nisan aylarında ise 15 günde bir değişecek yöreler sırasıyla Muğla, Giresun, Adana ve Malatya olacak…

mavisehir-dergisi-osmani2

 

 

 

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir