Şemikler’de seferberlik!

Karşıyaka’nın tüm mahallelerinde çeşitli çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek Şemikler için seferberlik başlattı. Tellibahçe bölgesinde sokaklar temizlendi, molozlar kaldırıldı ve parklara ağaç dikildi.
KOORDİNELİ ÇALIŞMA

Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler müdürlüklerinin ortak çalışması kapsamında Tellibahçe bölgesinde eş zamanlı çalışma başlatıldı. İlk olarak boş arazilere bırakılan molozlar ile kullanılamaz haldeki ev eşyaları toplatıldı. Arazilerin giriş ve çıkışları kapatılarak moloz dökümünün önüne geçildi. Yaya ve araç yollarının kenarlarındaki kurumuş otlar temizlenerek yangın tehlikesi giderildi, çevre temizliği sağlandı.

2988
PARKLARA AĞAÇLAR DİKİLDİ

Şemikler’in parklarında da bakım ve yenileme çalışması yapıldı. Ağaçlar budandı. Spor aletleri ve banklar onarıldı. Farklı noktalara, başta süs elması, akasya ve erguvan olmak üzere yüze yakın ağaç dikimi yapıldı. Hurda toplayıcılar tarafından bırakılan birikintiler de kaldırıldı. Mahallede topyekun başlatılan çalışmaların, belirli dönemlerde devam edeceği belirtildi.

2784
HEDEF, DAHA TEMİZ KARŞIYAKA

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Hem çevre temizliğini sağlamak hem de kent estetiğini korumak için, Karşıyaka’nın her sokağında, bütün müdürlüklerimizle koordineli çalışmalar yürütüyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen öneri ve talepleri de dikkate alarak, daha temiz ve daha huzurlu bir Karşıyaka yaratacağız” dedi.

2747

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir