OKUMAK EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ!

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumlarında 28 Mart-01 Nisan haftası “Kütüphaneler Haftası” olarak kutlandı. “Okumak En Büyük Gücümüz” sloganı ile hafta boyunca çeşitli etkinliklere yer verildi. 

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, ‘Kütüphaneler Haftası’nı, ‘Okumak En Büyük Gücümüz’ sloganıyla, birbirinden renkli etkinlikler düzenleyerek kutladı. İzmir SEV’de bulunan medya merkezi ve kütüphaneler okulun en önemli öğrenme ortamları arasında yer alıyor. Bu nedenle kütüphane kullanımının önemini ve kitap okumanın gücünü vurgulamak amacıyla Kütüphaneler Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tüm öğrencilerin coşkuyla katıldığı haftada, kitap kahramanlarının kukla gösterileri, gizemli okuyucuların hikayeleri, müzik dinletileri, kütüphane oryantiringi gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Ayrıca ortaokul binasında Kitap Kafe açılarak öğrencilerin kitap okudukları ve paylaşımda bulundukları bir alan oluşturuldu.

mavisehirdergisi-ozel-izmir-sev3

“HER ŞEYİ BIRAK OKUMAYA BAK”
Kampüs Müdürü Todd Cuddington ve İlkokul Müdürü Dr. Özlem Altay Yücesoy misafir okuyucu etkinlikleri kapsamında Süper Kahraman konulu kitaplar okuyarak öğrencilere okumanın ve araştırmanın en büyük güç olduğu mesajını verdiler. Ortaokul öğrencileri, “Açık Hava Okuma” ve “Her şeyi Bırak okumaya Bak” etkinlikleri ile kitapların ve kütüphanenin hayatlarının önemli bir parçası olduğunu gösterdiler.

Okul medya merkezinde ve kütüphanelerinde toplamda 71 binin üzerinde kitap, e-book, online veri tabanları bulunduğuna dikkat çeken Özel İzmir SEV İlkokul Müdürü Dr. Özlem Altay Yücesoy, İzmir SEV’de, öğrencilerin kütüphaneden yoğun olarak yararlandığını vurguladı. Bu yıl içerisinde SEV’li öğrencilerin, kütüphanelerinden 15 bine yakın kitap ve diğer kaynaklardan ödünç alarak okumanın ve araştırmanın en büyük güçleri olduğunu gösterdiklerini ifade eden Özel İzmir SEV İlkokul Müdürü Dr. Özlem Altay Yücesoy, şöyle konuştu:

“KÜTÜPHANE HEP HAYATLARINDA”
“Bilgi ediniminin bir amaç olmaktan çıkıp bir yöntem sorunu olarak tartışıldığı çağımızda, öğrencilere akademik dürüstlük kavramı, eleştirel düşünme, akıl yürütme, sorun çözme ve yaratıcılık becerileri kazandırılması hedeflenmektedir. Okulumuzun hedefleri arasında da yer alan bu becerilerin öğrencilerimize kazandırılmasında kütüphane kullanımı büyük önem kazanmaktadır.” 

Özel İzmir SEV Ortaokulu’nda açılan ve öğrencilerin her hafta ziyaret edebilecekleri Kitap Kafe’nin açılışını yapan Özel İzmir SEV Ortaokulu Müdürü Müfide van der HOEVEN kütüphane etkinlikleri ile ilgili görüşlerini paylaştı. Ortaokul Müdürü Müfide van der HOEVEN; “Okulumuzun eğitim ve öğretim programı içerisinde yer alan Kütüphane Dersleri, sadece kütüphane ziyaretleri ve kitap alışverişi ile sınırlı kalmayıp, öğrencilerimize kütüphane kullanımı eğitimi kazandırmak üzere ders programının içine yerleştirilmiş yapılandırılmış saatlerdir. Öğrencilerimiz hem İngilizce derslerinde hem de diğer ders öğretmenleri ile birçok proje çalışması yapmak üzere kütüphaneden yararlanırlar.” dedi.

mavisehirdergisi-ozel-izmir-sev2

Mavişehir ve İzmir'in en sevilen genel kültür, magazin ve güncel hayat dergisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir